Edyta Klim

Ekaterina i Julianna wystartują Lancerem w Rajdzie Barum

Ekaterina Stratieva w zbliżającym się rajdzie Barum Czech Rally Zlín przesiada się z małego Citroena do nowej rajdówki - Mitsubishi Lancer Evolution IX. Na odcinkach towarzyszyć jej będzie Julianna Nyirfas.

Mistrzyni ERC Ladies’ Trophy może wystartować nowym samochodem dzięki wsparciu czeskiego zespołu Antonína Tlusťáka:

– Pierwszy raz siedziałam w Lancerze na testach i do tego warunki były ciężkie, deszczowe z dużą ilością błota. Mam nadzieję, że później będzie już łatwiej. Samochód jest zupełnie inny, niż Citroen, więc będę potrzebować sporo praktyki, żeby go opanować. Wewnątrz nie czuje się prędkości, a granice nie do przekroczenia są bardzo blisko, bo wciąż mi się wydaje, że to Citroen. Muszę się również nauczyć utrzymywać go na wysokich obrotach. Ale bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak wspaniałego zespołu – mówiła Ecaterina.

Pilotką Ecateriny od 5 rajdów jest Julianna Nyirfas z Węgier. Ta zawodniczka może pochwalić się sporym doświadczeniem na prawym fotelu, gdyż startuje regularnie od 2004 roku, a z Zoltanem Bessenyey zdobyła dwa tytuły europejskich mistrzów w klasie 2WD.

Kobieca załoga ukończyła jedną rundę ERC, a drugiej nie udało się ukończyć z powodów technicznych. Obecnie klasyfikacja ERC Ladies’ Trophy jest bardzo wyrównana:
1. Martina DANHELOVÀ (CZE) – 3 pkt
2. Ekaterina STRATIEVA (BGR) – 3 pkt
3. Inessa TUSHKANOVA (UKR) – 3 pkt

Ekaterina Stratieva została także ambasadorem bezpieczeństwa ruchu drogowego w rodzinnej Bułgarii i będzie jeździć po kraju z cyklem prelekcji o bezpieczeństwie za kierownicą.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze