Edyta Klim

Ebook motocyklowy – nasze propozycje, już od 17 zł

Na półkach w księgarni nie znajdziemy zbyt wiele książek, które dotyczą motocyklowych podróży i motocykli. Na szczęście można zakupić ebook motocyklowy - przedstawiamy nasze propozycje.

Czytniki ebooków są coraz bardziej praktyczne i popularne. Ich kompaktowość, możliwość korzystania z podświetlenia stron, przeglądarki i aplikacji sprawiają, że to rozwiązanie przyciąga coraz więcej nowych użytkowników. Prawda jest też taka, że nakłady książek kończą się i często nie można ich już zdobyć w formie papierowej, za to wersje elektroniczne są dostępne o wiele dłużej. Tak właśnie jest z książkami o podróżach motocyklowych – mimo braku nowego nakładu, nadal można je czytać w formie elektronicznej. Ebook motocyklowy pozwala, wraz z ich autorami, przenieść się w świat motocyklowych przygód.

Spis treści

Ebook motocyklowy – nasze propozycje, już od 17 zł

Boy with Toy. Harleyem przez Amerykę

Autor: André van der Wenden
https://woblink.com/ebook/boy-with-toy-harleyem-przez-ameryke-andre-van-der-wenden-17406u

Cena: 28 zł

ebook motocyklowy
Boy with toy. Harleyem przez Amerykę ebook

Holender André van der Wenden, od dzieciństwa zafascynowany wszystkim co amerykańskie, podejmuje wyprawę do USA. Spełniając swoje chłopięce marzenie, ma świadomość, że konfrontacja wiedzy i wrażeń gromadzonych przez lata z realnym obrazem Ameryki niesie ze sobą dużą porcję emocjonalnego ryzyka. Czuje jednak, że musi to ryzyko podjąć. A czym przemierzać amerykańskie drogi, jeśli nie harleyem? W opowieść o prywatnym odkrywaniu Ameryki wplecione zostały zwięzłe, niemal przewodnikowe informacje o miejscach leżących na szlaku motocyklowej wędrówki autora. 

Berezyna

Autor: Sylvain Tesson

https://www.taniaksiazka.pl/ebook-berezyna-mobi-epub-p-943153.html

Cena: 17,85 zł

ebook motocyklowy
Berezyna ebook

Wszystko zaczęło się w 2012 r.: Sylvain Tesson postanowił upamiętnić dwusetną rocznicę klęski Napoleona w Rosji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi podjął wędrówkę śladami Wielkiej Armii – na motocyklach. Z Moskwy na plac Inwalidów – przed nimi ponad 4 000 kilometrów przygody. „Berezyna” została wybrana „Najlepszą książką podróżniczą 2015 roku” magazynu „Lire”, zdobyła również nagrodę de Hussards 2015 oraz nagrodę literacką Armée de Terre – Erwan Bergot 2015

Australia Tour

Autorzy: Przemysław Saleta, Jacek Czachor, Marek Tomalik

https://www.publio.pl/australia-tour-przemyslaw-saleta,p173431.html

Cena: 39,90 zł

ebook motocyklowy
Australia Tour ebook

Za sprawą Orlen Australia Tour kontynent stał się areną zmagań czterech mężczyzn z upływającym czasem i trudami motocyklowej wyprawy w niesprzyjających warunkach. Ich zadaniem było przebycie 7 tysięcy kilometrów w ciągu miesiąca. Ścieżki wyznaczonej trasy często zbaczały z bezpiecznego asfaltu, kierując podróżników ku piaszczystym bezdrożom i niebezpiecznym terenom. Przekonaj się, jak znany bokser spisywał się wśród zawodowych motocyklistów, czy udało im się razem pokonać liczne przeszkody i czego – zgodnie z powiedzeniem, że podróże kształcą – nauczyli się na odległym kontynencie.

Hell’s Angels, Anioły Piekieł

Autor: Hunter S. Thompson

https://www.publio.pl/hell-s-angels-anioly-piekiel-hunter-s-thompson,p745632.html

Cena: 32 zł

ebook motocyklowy
Hell’s Angels, Anioły Piekieł ebook

Przed napisaniem książki Thompson spędził rok z Aniołami Piekieł (najsłynniejszym, amerykańskim gangiem motocyklowym), próbując zrozumieć dogłębnie, kim tak naprawdę są, co nimi powoduje, do czego dążą. Dzięki jego fascynującej relacji czytelnik może przenieść się na chwilę do świata pijaństwa, rozpusty, przemocy, narkotyków i zawrotnych prędkości, aby zdać sobie sprawę, że nawet bezprawie rządzi się w istocie swoimi prawami.

Byle dalej. W 88 dni dookoła Świata

Autorzy: Marta Owczarek, Bartek Skowroński

https://www.ibuk.pl/fiszka/95067/byle-dalej.html

Cena: 23,72 zł

ebook motocyklowy
Byle dalej. W 88 dni dookoła Świata ebook

Autorzy, para trzydziestolatków – adwokatka i menadżer, którzy rzucili pracę, by przejechać świat. Odłożyli trochę pieniędzy, ale tylko trochę. Fundusze zdobywali, sprzedając po drodze kolejne środki transportu: Chiny przejechali rowerami elektrycznymi, Australię samochodem, Ameryke Południową na motocyklach… Niezapomniana opowieść o wojażach poza utartymi, turystycznymi szlakami, życiu wedle zwyczajów odwiedzanych krain i ekstremalnych wyzwaniach, za które czasem trzeba płacić wysoką cenę.”

Byle dalej. Pod stopami słońca

Autorzy: Marta Owczarek, Bartek Skowroński

https://www.swiatksiazki.pl/byle-dalej-pod-stopami-slonca-6320571-e-book.html

Cena: 27 zł

ebook motocyklowy
Byle dalej. Pod stopami słońca

Marta Owczarek i Bartek Skowroński po dwuipółletniej podróży dookoła świata wrócili do Polski. Szybko okazało się, że nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu. Po 888 dniach spędzonych w domu rzucają wszystko jeszcze raz. Wyruszają na dwóch niedużych motocyklach przez Rosję i byłe radzieckie republiki Azji Środkowej do Pamiru. Docierają do odciętego od cywilizacji zakątka Afganistanu – Korytarza Wachańskiego, gdzie czas zatrzymał się wieki temu.

Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk

Autorzy: Tamara i Paweł Głaz

https://bezdroza.pl/ksiazki/motocyklem-po-europie-20-tras-od-baltyku-po-adriatyk-wydanie-1-pawel-glaz-tamara-glaz,bepome.htm

Cena: 21,45 zł

ebook motocyklowy
Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk

Od krajów bałtyckich, przez Ukrainę, Rumunię i Bułgarię, aż po Grecję i Bałkany, 20 przemyślanych tras ułatwi Ci zwiedzanie najciekawszych zakątków tej części świata, a praktyczne wskazówki dotyczące przygotowań do wyjazdów sprawią, że nic nie zaskoczy Cię w trasie!

126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata

Autor: Tomasz Gorazdowski

https://bezdroza.pl/ksiazki/126-dni-na-kanapie-motocyklem-dookola-swiata-wydanie-2-tomasz-gorazdowski,bigor2.htm#format/e

Cena: 19,50 zł

ebook motocyklowy
126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata

Uczestnicy wyprawy – dziennikarze radiowej Trójki: Tomek Gorazdowski i Michał Gąsiorowski, spędzili cztery miesiące na motocyklowych kanapach. Odwiedzili 19 krajów, przejechali ponad 21 tysięcy kilometrów. Napisana żywym językiem, pełna humoru książka jest zapisem ich wyprawy – przygód, spotkań z ludźmi, zmagań z upałem, zmęczeniem i biurokracją. Przede wszystkim jest jednak pochwałą życia niestroniącego od wyzwań, obowiązkową lekturą dla niespokojnych duchów i niestrudzonych poszukiwaczy przygód.

Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje

Autor: Witold Palak

https://bezdroza.pl/ksiazki/ksiezycowa-autostrada-motocyklem-przez-himalaje-wydanie-1-witold-palak,bemoh1.htm

Cena: 19,95 zł

ebook motocyklowy
Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje

Ojciec i syn, obaj tuż po świeżo zdanym egzaminie na prawo jazdy na jednoślad, na dwóch legendarnych motocyklach Royal Enfield zakupionych w Delhi, wybierają się w podróż u podnóży Himalajów, od Kaszmiru aż po Sikkim. Tysiące kilometrów lepszej lub częściej dużo gorszej indyjskiej drogi, skromne możliwości naprawy pojazdów u niewykwalifikowanych mechaników, a przy tym bardzo dowolna interpretacja przepisów ruchu drogowego przez indyjskich kierowców – to wszystko mogłoby odstraszyć niejednego amatora jednośladów. Witold Palak z dużą dawką humoru i dystansem do siebie pokazuje, że nawet najbardziej nieprawdopodobne pomysły są warte realizacji, a poznawanie świata z siedzenia nie pierwszej już młodości Enfielda daje nie tylko dużo frajdy, ale jest też wyjątkową lekcją życia.

Zjadłem Marco Polo. Kirgistan, Tadżykistan, Afganistan, Chiny

Autor: Krzysztof Samborski

https://bezdroza.pl/ksiazki/zjadlem-marco-polo-kirgistan-tadzykistan-afganistan-chiny-krzysztof-samborski,beazjc.htm

Cena: 19,95 zł

ebook motocyklowy
Zjadłem Marco Polo. Kirgistan, Tadżykistan, Afganistan, Chiny

Krzysztof Samborski zabiera nas w podróż do Azji Centralnej, która jest jego miłością i celem wypraw od ponad dwudziestu lat. Pokazuje nam Kirgistan, Tadżykistan, Afganistan i Chiny takimi, jakimi je poznał i jakie go urzekły. Dzikie i autentyczne. Warto sięgnąć po tę książkę. Usiąść wygodnie w fotelu i podążyć szlakiem azjatyckiego stepu, dalej na wschód, w stronę niedostępnych gór, w odwiedziny do serdecznych ludzi, którzy tam mieszkają. Kto wie? Może autor zachęci nas do wyruszenia we własną podróż do Azji – śladami Marco Polo?

Motocyklizm. Droga do mindfulness

Autor: Jarosław Gibas

https://bezdroza.pl/ksiazki/motocyklizm-droga-do-mindfulness-jaroslaw-gibas,motozy.htm#format/e

Cena: 29,50 zł

ebook motocyklowy
Motocyklizm. Droga do mindfulness

Motocyklizm oznacza nie tylko motocyklową pasję czy styl życia. To przede wszystkim sposób widzenia świata. Indywidualny, daleki od sztampy i nudy. Taki, w którym słowo „wolność” ma nadrzędne znaczenie. To przeżywanie życia, z którego czerpie się garściami doświadczenie, radość i szczęście. Zarówno na oświetlonej słońcem prostej, jak i na smaganym deszczem zakręcie. Ale nie dość tego, bo jak się okazuje, motocyklizm może pomóc w zrozumieniu wielu idei socjologii, psychologii, filozofii zen, taoizmu czy wreszcie mindfulness. Jest niezwykle pojemną metaforą naszej życiowej drogi. Lektura tej książki rzuca nowe światło na to, z czym borykamy się w naszym życiu, czego doświadczamy i jaką wiedzę czerpiemy z tych doświadczeń, by wzrastać!

8 tysięcy mil motocyklowej przygody

Autor: Leszek Domagała

https://bezdroza.pl/ksiazki/8-tysiecy-mil-motocyklowej-przygody-leszek-domagala,e_268r.htm#format/e

Cena: 16,90 zł

ebook motocyklowy
8 tysięcy mil motocyklowej przygody

To dziennik podróży przez Amerykę polskim motocyklem Sokół 1000 z 1936 roku w znanym rajdzie wytrzymałościowym Cannonball 2014. Osoby, wydarzenia, sytuacje, miejsca i spotkania są prawdziwe. Spośród 115 załóg z całego świata, na metę dojechały tylko 24 motocykle bez straty punktów, w tym nasz Sokół z Bartkiem Mizerskim za kierownicą. Nasza załoga zajęła 11. miejsce, a 7. w swojej klasie. Wyścig przez Stany był czasem niesamowitej przygody, w której zaprezentowaliśmy to, co najlepsze w Polsce – serce, odwagę, fantazję i naszego Sokoła 1000. Polecam tę publikację wszystkim fanom przygody oraz miłośnikom polskiej motoryzacji. Miłego odbioru i wszystkiego motocyklowego życzy autor

Turystyka motocyklowa w praktyce

Autor: Krzysztof Sujak

https://bezdroza.pl/ksiazki/turystyka-motocyklowa-w-praktyce-krzysztof-sujak,e_13dp.htm#format/e

Cena: 24,11 zł

ebook motocyklowy
Turystyka motocyklowa w praktyce

Poradnik dla osób planujących motocyklową wyprawę po drogach publicznych Polski, Europy, Świata. Analiza i opis zagadnień będących wynikiem wieloletniej praktyki autora. Zaskakujące i ciekawe spostrzeżenia, rozwiązania problemów i triki oraz niespotykane dotąd podejście do tematyki motocyklowej.

Pod niebem Patagonii, czyli motocyklowa wyprawa do Ameryki Południowej

Autorzy: Krzysztof Rudź, Wiesława Izabela Rudź

https://bezdroza.pl/ksiazki/pod-niebem-patagonii-czyli-motocyklowa-wyprawa-do-ameryki-poludniowej-krzysztof-rudz-wieslawa-izabela-rudz,e_0ign.htm#format/e

Cena: 28,11 zł

ebook motocyklowy
Pod niebem Patagonii, czyli motocyklowa wyprawa do Ameryki Południowej

Podróż inspirowana była historią polskich emigrantów, którzy wypłynęli z Polski do Argentyny w 1939 roku transatlantykiem Chrobry. Ona – kreatywna, emocjonalna, entuzjastyczna. Na tę wyprawę specjalnie zrobiła prawo jazdy na motocykl. Nieświadoma czekających ją wyzwań… On – analityczny, uważny, przezorny. Lubi mieć wszystko pod kontrolą. Podczas wyprawy okazało się, że nie wszystko da się przewidzieć… Dwadzieścia tysięcy kilometrów po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej. Podróżować może każdy, ale podróże motocyklem wymagają dużej siły charakteru, zwłaszcza jeśli są to motocykle „pełnoletnie”, a budżet wyprawy jest „ekonomiczny”.

Rajd Katyński. Twardziele z Polską w sercach

Autorka: Katarzyna Wróblewska

https://bezdroza.pl/ksiazki/rajd-katynski-twardziele-z-polska-w-sercach-katarzyna-wroblewska,e_142i.htm

Cena: 24,99 zł

ebook motocyklowy
Rajd Katyński. Twardziele z Polską w sercach

Rajd Katynski – długodystansowy rajd dla prawdziwych twardzieli. Pomysłodawcą i twórcą rajdu był Wiktor Węgrzyn, który w 2000 roku zaproponował wyprawę motocyklową do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską. Katarzyna Wróblewska – zapalona motocyklistka, w cywilu właścicielka kancelarii finansowej. Ukończyła 10 edycji Rajdu Katyńskiego, jeden raz pełniła rolę komandora i raz komandora trasy standard.

Autorska relacja z rajdów jest jej debiutem książkowym: „Pierwszy swój rajd przejechałam maszyną Suzuki Intruder C 1800 R. Motocykl, bagaże, kierowca i pasażer w sumie ponad 640 kilogramów. Wtedy się nauczyłam, że enduro, to nie motocykl, tylko styl jazdy. Na następne dwa rajdy wybrałam się motocyklem turystycznym BMW R 1100 RT. Bardzo zwinny, łatwy w prowadzeniu i po wzmocnieniu ramy wręcz pancerny. Bo prawda jest bezlitosna: do rajdu przygotować się nie da. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez codziennej porannej kąpieli albo wygodnego łóżeczka, to na rajdzie raczej się umęczysz. Najczęściej warunki są polowe, harcerskie. Powiedzmy uczciwie: z tego bardzo starego harcerstwa.” 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze