Książki motocyklowe na Walentynki 2023

Książki motocyklowe przybliżają motocyklowa pasję i mogą być świetnym prezentem na Walentynki. Są w stanie nas zabrać w daleką, motocyklową podróż albo poszerzyć wiedzę o obsłudze motocykla i technice jazdy.

Książki motocyklowe zwykle są wciągające, szczególnie te o podróżach i różnych przygodach – to duża dawka inspiracji dla własnych wypraw. A gdy chcemy poszerzyć wiedzę na temat motocykli, to sięgamy po przeróżne poradniki, w których doświadczeni motocykliści dzielą się swoją wiedzą. Książki, związane z ulubioną pasją, zawsze są świetnym prezentem. Mogą nim być na Walentynki, ale i bez okazji sprawią wiele radości.

Książki motocyklowe na Walentynki

Nasze propozycje:

Najdłuższa podróż. Pół miliona mil: o mojej dziesięcioletniej podróży motocyklem

Autor: Emilio Scotto

Książki motocyklowe
Najdłuższa podróż Emilio Scotto

https://www.empik.com/najdluzsza-podroz-pol-miliona-mil-o-mojej-dziesiecioletniej-podrozy-motocyklem-scotto-emilio,p1113109398,ksiazka-p

Na ósme urodziny matka Emilio Scotto kupiła mu atlas świata. Powiedział wówczas matce, że kiedyś wyruszy w trasę, która będzie biec przez wszystkie kraje świata. Gdy już był dorosły, to bez pieniędzy i kart kredytowych, bez doświadczenia w podróżowaniu, Emilio pożegnał się z rodziną, wskoczył na Hondę Goldwing 1100 i skierował w nieznane. W ten sposób rozpoczęła się trwająca dekadę podróż, dzięki której Emilio zapisał się w Księdze Guinnesa!

Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę

Autorka: Heather Ellis

Książki motocyklowe
Ubuntu Heather Ellis

https://allegro.pl/oferta/ubuntu-motocyklowa-odyseja-samotnej-kobiety-przez-8767290575
 
15 miesięcy w trasie, 19 krajów, 42 000 kilometrów i jedna kobieta, która ciągle chce więcej. Heather Ellis ma 28 lat, kiedy w jej głowie pojawia się szalona myśl, aby udać się na motocyklową wyprawę po Afryce. Nieważne, że nigdy wcześniej nie wybrała się na tak długodystansową eskapadę, ani że nigdy nie była w Afryce.

Zaledwie rok później znajduje się w porcie w Durbanie, skąd rusza ukochaną Yamahą TT600 w przygodę życia. Przemierza góry Ruwenzori i Kilimandżaro, pozostawiając za sobą tumany piachu, gna przez pustynie północnej Kenii. Choć czasem bywa w niebezpieczeństwie, to nieprzerwanie pędzi dalej i zwiedza egzotyczne zakamarki. Na każdym etapie podróży pomaga jej lokalna ludność, której przedstawiciele uczą Heather na czym polega duch ubuntu – uniwersalnej więzi współistnienia wszystkich istot.

Motocyklem przez Indie

Autor: Witold Palak

Książki motocyklowe
Motocyklem przez Indie Witold Palak

https://allegro.pl/oferta/podroz-motocyklem-przez-indie-witold-palak-poznaj-9239579231

Witold Palak (laureat Kolosa) i Dorota Wójcikowska na motocyklu Royal Enfield, zwanym pieszczotliwie Zielonym Osiołkiem, przejechali Indie niemal wzdłuż i wszerz. Przemierzyli Himalaje, pokonali najwyżej położone przełęcze motorowe na świecie, dotarli do trudno dostępnych klasztorów buddyjskich. Ślizgali się na oblodzonych drogach nad przepaścią, pokonywali rzeki w bród, ścigali się z wielbłądami.

Uczestniczyli w tradycyjnym weselu w Ladakhu i w uroczystościach pogrzebowych w świętym mieście Mandi. Poznali życie pasterzy Changpa nad jeziorem Tso Moriri, a w szkole na wysokości 4500 metrów uczyli dzieci angielskich słówek. Pomagali w pracach polowych w wiosce ludu Brokpa. Odwiedzili także Złotą Świątynię w Amritsar i miasta-fortece na Wielkiej Pustyni Indyjskiej, aby w końcu, po przejechaniu 7100 kilometrów, zakończyć podróż na Goa. A pomiędzy tym wszystkim były dodatkowe atrakcje w postaci… nieustannych awarii motocykla.

Valentino Rossi Biografia

Autor: Stuart Barker

Książki motocyklowe
Valentino Rossi biografia

https://allegro.pl/oferta/valentino-rossi-biografia-stuart-barker-13092618980

Valentino Rossi to symbol odwagi, ryzyka i śmiałości. To też wieczny optymista i charyzmatyczny lekkoduch, który triumfy na torze potrafi świętować, pokonując rundę honorową w towarzystwie kurczaka ludzkich rozmiarów. W jaki sposób doszedł do niewyobrażalnej sławy i rozkochał w sobie fanów? Dlaczego zachwycają się nim największe gwiazdy Hollywood? Jak Sete Gibernau z dobrego znajomego stał się jego wielkim wrogiem? Czemu tak bardzo nie lubi Maxa Biaggiego?

To książka naszpikowana anegdotami i historiami z życia legendy wyścigów motocyklowych. Człowieka, który poznał smak ogromnej popularności i bajecznego bogactwa, był świadkiem śmiertelnych wypadków z udziałem rywali i przyjaciół oraz stoczył najbardziej pamiętne batalie w cyklu MotoGP zarówno na torze, jak i poza nim. Stuart Barker wykorzystał wypowiedzi Rossiego oraz niepublikowane wcześniej rozmowy z tymi, którzy są częścią historii Doktora od samego początku. Napisał porywającą i pełną adrenaliny biografię chłopaka z Tavullii, który spełnił swoje marzenia o chwale.

Dzika jazda, wolność życia

Autor: Ralph Sonny Barger

Książki motocyklowe
Dzika jazda. Wolność Życia

https://tantis.pl/dzika-jazda-wolnosc-zycia-p3183530
Sonny Barger jest głównym rzecznikiem interesów motocyklistów, żyjących poza prawem. To spisane historie z życia jego braci i sióstr – wyrzutków w czarnych skórach w nieustającej pogoni za wolnością, indywidualizmem i bezkompromisową jazdą. Pełna gama soczystych opowieści, poczynając od inspirujących i poruszających, na przerażających i niesamowitych kończąc. Poprzez te historie Sonny oddaje cześć doktrynie swobodnego jeźdźca, zakorzenionej dumie, lojalności wobec rodziny motocyklowej i wspaniałych maszyn, które jeźdźcy kochają bardziej od swych matek. To fascynujące spojrzenie w unikalną kulturę wolności, gdzie wyznaje się tylko jeden rodzaj przykazań: kodeks drogi.

Bałkany zebrane z asfaltu

Autor: Michał S. Mazurek

Książki motocyklowe
Bałkany zebrane z asfaltu

https://allegro.pl/oferta/balkany-zebrane-z-asfaltu-michal-s-mazurek-12603712953

Michał Mazurek zabiera czytelników w motocyklową podróż po Europie Południowo-Wschodniej, w tym przede wszystkim po Bałkanach. Podróż zmysłową, pełną niesamowitych widoków, smaków, zapachów i dźwięków. Autor przemierza asfaltowe i szutrowe drogi, miasta i góry, granice kolejnych państw, zbaczając często z popularnych szlaków, proponowanych w przewodnikach turystycznych. Wszystko po to, aby dotrzeć do fascynujących miejsc, nieodkrytych zakątków, w których wielka, często trudna i bolesna historia regionu spotyka się z tą mniejszą, dotyczącą pojedynczych ludzi.

Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)

Autor: Jarosław Gibas

Książki motocyklowe
Motocykl po czterdziestce

https://www.taniaksiazka.pl/motocykl-po-czterdziestce-zamiast-kochanki-jaroslaw-gibas-p-549694.html

Skończyłeś czterdziestkę i zastanawiasz się, czy w ogóle istnieje jakieś „dalej”? Może to najlepszy czas na spełnienie swojego marzenia o posiadaniu… nie kochanki, a motocykla? Jeśli tak, to czas, byś dowiedział się, co to takiego „motocyklizm”. Bo nie jest to tylko i wyłącznie posiadanie motocykla. To pasja, styl życia, filozofia, rodzaj myślenia i odczuwania. To upragniona wolność i emocje. Cała masa fantastycznych emocji! Jeśli ta książka przyciągnęła Twoją uwagę, na pewno złapałeś już bakcyla. Podkarm go, czytając o wszystkim, o czym powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz motocyklową przygodę.

Motocyklista doskonały

Autor: David L. Hough

Książki motocyklowe
Motocyklista Doskonały poradnik motocyklowy

https://allegro.pl/oferta/motocyklista-doskonaly-david-l-hough-11412524325

To drugie, już kolorowe, wydanie kultowego podręcznika jazdy na motocyklu dla początkujących i zaawansowanych. To szczegółowe porady, opatrzone blisko 200 fotografiami, rysunkami i wykresami, przedstawiającymi konkretne techniki i sytuacje drogowe. Tak ogromnej, zaawansowanej wiedzy o jeżdżeniu motocyklem nie ma na żadnym kursie. Książka stworzona przez motocyklistę, który jest uznanym autorytetem w Stanach Zjednoczonych, a swoje porady na łamach czasopism publikuje od blisko 30 lat. Wiedza i doświadczenie, połączone z zabawnymi opowieściami.

Pełna kontrola

Autor: Lee Parks

Książki motocyklowe
Pełna kontrola poradnik motocyklowy

https://allegro.pl/oferta/pelna-kontrola-lee-parks-nowe-wydanie-12969719218

Jedź dokładnie tam, gdzie chcesz, wtedy, kiedy chcesz – to cel książki Lee Parks’a, dostępnej już w nowym wydaniu. „Pełna kontrola” to lektura obowiązkowa dla miłośników maszyn sportowych, turystycznych i krążowników szos. Dla motocyklistów, którzy chcą szybko i bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka, przejść na wyższy poziom umiejętności jazdy motocyklem. Autor zdradza tajniki technik najlepszych motocyklistów, rozkłada je na czynniki pierwsze i wyjaśnia, jak wprowadzić je w życie krok po kroku, bez względu na to, czym jeździsz. W tej książce po raz pierwszy przeczytasz o skutkach odczuwania strachu i jego wpływie na naukę jazdy motocyklem. Chcesz jeździć szybciej i bezpieczniej?

Przyspieszenie I i Przyspieszenie II

Autor: Keith Code

Książki motocyklowe
Przyspieszenie poradnik motocyklowy

https://allegro.pl/oferta/przyspieszenie-poradnik-motocyklisty-code-cz-1-2-12398032047

„Przyspieszenie I” to poradnik, który krok po kroku prowadzi motocyklistę przez wszystko, co potrzebne do poprawy techniki jazdy. Zawiera podstawowe informacje dla każdego, kto chce nauczyć się lepiej, szybciej i bezpieczniej, pokonywać zakręty na motocyklu. „Przyspieszenie II” to podstawy zaawansowanych technik jazdy motocyklem – autor odkrywa i śledzi, krok po kroku, bezpośrednie zależności między człowiekiem a maszyną. Wskazówki Code’a pomogą każdemu motocykliście jeździć szybciej, płynniej i z większą pewnością siebie. Techniki jazdy zaprezentowane są w sposób prosty, tak aby każdy mógł je zrozumieć, a następnie wypróbować.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze