Dziś wzmożone kontrole na drogach. Policja prowadzi specjalną akcję

Policja po raz kolejny w tym roku zapowiada wzmożone kontrole na terenie całego kraju. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli prędkości szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

W czwartek policjanci w całym kraju prowadzą akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę między innymi na skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu, ryzyko powstania wypadku drogowego jest stosunkowo największe.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem, czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia pieszego lub rowerzysty.

Jednak także piesi nie są bez winy. W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszego, jak  nieostrożne wejścia na jezdnię, przechodzenie przez przejście przy czerwonym świetle, czy wtargnięcia zza pojazdu, przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Niestety, nagminne jest także korzystnie przez pieszych na przejściach telefonów komórkowych, co jest zabronione od 1 czerwca 2021 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze