Dziennikarze recenzowali 27. sezon „Top Gear” podczas… jazdy ze Stigiem!

Dziennikarze recenzowali 27. sezon „Top Gear” podczas… jazdy ze Stigiem!

17 lipca 2019
Z okazji premiery 27. sezonu „Top Gear”, pięciu polskich dziennikarzy motoryzacyjnych podjęło się zadania zrecenzowania nowej odsłony kultowego show podczas jazdy po torze wyścigowym ze Stigiem! Rozpoznawalny na cały świecie tajemniczy kierowca w białym kombinezonie nie ułatwiał im zadania, korzystając w pełni z mocy drzemiącej pod maską auta.

„Top Gear” to telewizyjny fenomen, który od ponad 40 lat dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń. To również miejsce narodzin jednej z ikon świata motoryzacji – Stiga. Nawet wśród osób kategoryzujących samochody po kolorach karoserii trudno znaleźć kogoś, kto nie kojarzyłby anonimowego kierowcy w białym kombinezonie. Samo spotkanie z żywą legendą najbardziej kultowego programu motoryzacyjnego na świecie to zapierające dech w piersiach przeżycie, a co dopiero możliwość zajęcia miejsca pasażera w prowadzonym przez niego samochodzie?!

Są jednak osoby, w żyłach których płynie olej napędowy, a tak bliskie obcowanie ze światem motoryzacji to w teorii dzień jak co dzień… Czy oznacza to, że przejazd ze Stigiem budzi u nich mniejsze emocje? Z okazji premiery 27. sezonu „Top Gear” BBC Brit zaprosiło Tomasza Korniejewa (moto.pl), Mateusza Lubczańskiego (WP Autokult), Łukasza Walkiewicza (Business Insider Polska), Łukasza Grzegorczyka (naTemat) oraz Michała Adamiuka (Radio Zet) do zrecenzowania nowej serii podczas dwóch okrążeń na torze wyścigowym przy prędkości dochodzącej do 160 km/h! Aby utrzymać wątek, mierzyli się z ostrymi zakrętami, wciskającymi w fotel przyspieszeniami i bezlitosnymi przeciążeniami. Pełnej koncentracji na wykonywanym zadaniu nie sprzyjał również fakt, że za kółkiem zasiadł owiany legendą,  milczący mistrz kierownicy – Stig - choć oczywiście nie dlatego, że rozpraszał ich rozmową.

Dlatego jeśli kiedykolwiek zachodziliście w głowę, jak ogląda się najlepsze motoryzacyjne show na świecie z pierwszego rzędu i jakich emocji potrafi dostarczyć na torze Stig, koniecznie obejrzyjcie tę relację! To jednak nie wszystko! Przy okazji swojej wizyty w Polsce Stig spotkał się na torze również z polskim youtuberem – Rezim – znanym z zamiłowania do szybkich aut i szalonych pomysłów. Rezi postanowił zmierzyć się z najsłynniejszym kierowcą rajdowym rzucając Stigowi wyzwanie pokonania toru wyścigowego z czasem lepszym, niż on! 

Warto też pamiętać, że kolejna porcja show prowadzonego na najwyższym biegu czeka w najnowszych odcinkach 27. sezonu „Top Gear”. Drugi odcinek serii, który zobaczymy już w najbliższy piątek o godz. 22:30 na BBC Brit, poświęcony jest samochodom elektrycznym, a Chris, Freddie i Paddy podejmują próbę zbudowania własnego samochodu zasilanego bateriami, starając się jednocześnie zmieścić w określonym budżecie. Chris testuje na torze Teslę Model 3, podczas gdy gośćmi odcinka są  Danny Boyle (reżyser m.in. filmów „Trainspotting” oraz „Slumdog. Milioner z ulicy” ) oraz Himesh Patel (odtwórca główej roli w filmie “Yesterday”).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!