Dzieci budują X1 z kloców lego
Ile zajmuje zbudowanie najnowszego BMW X1? 4 dni. Grupa ośmiuset rozentuzjazmowanych dzieci zbudowała z klocków Lego prawdziwej wielkości samochód.
![]() |
|
fot. BMW
|
![]() |
|
fot. BMW
|
Dziewczynki i chłopcy w wieku od 5 do 13 lat z ochotą zabrali się do budowania pojazdu. W efekcie powstało złożone w większości z żółtych klocków Lego auto mierzące 4,5 metra długości, na 1,8 m. szerokie i wysokie na 1,5 m. Wykorzystano 165 tys. zabawkowych cegiełek.
BMW zapoczątkował ten projekt wspólnie z Lego, aby zwrócić uwagę na potrzeby zbierania funduszy na dzieci upośledzone. Za każdy zbudowany pojazd koncern przekazuje pieniądze na rzecz instytucji charytatywnej w Monachium.
![]() |
|
fot. BMW
|
Auto można oglądać w BMW Welt (o muzeum bawarskiej marki pisałyśmy szeroko tutaj) w Monachium.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach



Zostaw komentarz: