Dwóch szaleńców w Audi bardzo chciało spowodować wypadek

Agresywna jazda, nagle zmiany pasa ruchu i zajeżdżanie sobie drogi - takie zachowanie na ruchliwej drodze z łatwością może doprowadzić do tragedii.

Nagranie nie wyjaśnia, co było powodem takiego zachowania dwóch kierowców Audi, ale wyglądało to jak walka na śmierć i życie. Zaczyna się od srebrnego Audi, które przekracza linię ciągłą po to tylko, żeby wjechać przed granatowe Audi i zahamować mu przed maską. Kierowca drugiego auta chce w odpowiedzi zrobić to samo i prawie zderza się z autem z kamerą, które omal nie uderza w BMW, chcąc uniknąć kolizji

Kierowca uderzył w motocyklistę. Zrobił to ze złośliwości?

Po krótkiej chwili obaj kierowcy wyprzedzają auto z kamerą, jadąc różnymi pasami. Ale zaraz znowu stwarzają zagrożenie, zmuszając inne samochody do hamowania i zatrzymując się na powierzchni wyłączonej z ruchu.

Najnowsze

Kierowca tej ciężarówki mógł zahamować tylko raz

Niesprawne hamulce, uszkodzony amortyzator i opony w opłakanym stanie - to najpoważniejsze usterki ujawnione skontrolowanej w ciężarówce.

Samochodu ciężarowego w tak opłakanym stanie technicznym funkcjonariusze ITD z Wrocławia nie widzieli już dawno. Auto zatrzymane do kontroli w piątek (11 września) na autostradzie A4 nie miało od roku ważnego przeglądu. Po skierowaniu go na mobilną stację diagnostyczną odkryto szereg usterek zagrażających bezpieczeństwu.

Kierowca ciężarówki miał „ołtarzyk” na desce rozdzielczej. Trafił do więzienia, a firma zapłaciła ogromną karę!

Układ pneumatyczny, odpowiadający m.in. za sprawność hamulców pojazdu, był nieszczelny. Po każdym hamowaniu kierowca musiał odczekać, aby układ ponownie się napełnił. Lewa strona drugiej osi prawie w ogóle nie hamowała – różnica w sile hamowania kół na tej samej osi wynosiła 97 procent. Oprócz tego jedna z opon zamontowanych na drugiej osi groziła w każdej chwili wystrzałem, a przedni amortyzator nie był zamocowany do nadwozia. 

Jechał nielegalnym, niemal 100-tonowym zestawem. Myślał, że nocą nikt go nie zauważy

Ciężarówka w tak fatalnym stanie nie mogła samodzielnie odjechać z miejsca kontroli ITD – właściciel musiał usunąć pojazd na swój koszt. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i ukarali kierowcę mandatem. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. Wobec nich wszczęte zostało postępowanie w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Najnowsze

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie w wykonaniu kierowcy BMW

Oto kolejny kierujący BMW, który bardzo się stara, żeby potwierdzić stereotypy krążące o właścicielach tych aut. Miał naprawdę sporo szczęścia.

Kierowca BMW na tym nagraniu wyprzedzał przepisowo i w miejscu dozwolonym. Jednak kiedy zobaczył linię ciągłą nie pomyślał „muszę wrócić na swój pas”, tylko „jeszcze jednego zdążę wyprzedzić”.

Kierowca doprowadził do kolizji innych aut i uciekł. Świadek ruszył za nim w pościg

Tak się składa, że zwykle podwójna ciągła linia jest namalowana po to, żeby uchronić kierowców przed niebezpieczeństwem. Na przykład przed wyprzedzaniem, podczas gdy jadący z przodu kierowca zaczyna skręcać w lewo. Dokładnie jak na tym nagraniu.

Policjant cudem uniknął śmierci. Samochód omal nie rozjechał go na autostradzie!

Kierowca BMW hamował i wpadł w poślizg, ale miał naprawdę sporo szczęścia. Jego auto nie obróciło się, ani nie uderzyło w przydrożne drzewo, chociaż brakowało milimetrów, tylko bezpieczne zjechało na pole. Raczej nie wyjechało stamtąd o własnych siłach, ale to niewielka cena za uniknięcie wypadku.

Najnowsze

Marzysz o przejażdżce BMW i8? Teraz spełnisz to marzenie za grosze!

Firma Panek już wcześniej dołączała do swojej floty samochody, o których marzą miłośnicy motoryzacji. Tym razem przeszli jednak samych siebie. I zapowiadają, że to nie jest ich ostatnie słowo!

Tak, to nie jest żart. Można już wynająć BMW i8 ma minuty. Ten hybrydowy supersamochód może nie oszałamia swoją mocą (łącznie 362 KM), ale przyspieszenie do 100 km/h w 4,4 s robi wrażenie. Najbardziej na wyobraźnię działa chyba kosmiczna stylistyka i unoszone do góry drzwi. Warto wiedzieć, że to jeden z najrzadziej spotykanych na polskich drogach modeli – jak podaje Panek w naszym kraju sprzedano jedynie nieco ponad 20 sztuk.

Rozbił w krzakach Wranglera z carsharingu! Był pijany?

Wynajem i8 nie jest tani, w porównaniu do innych propozycji, ale ceny nie są raczej wygórowane jak na samochód który jako nowy kosztował 700 tys. zł. Każdy przejechany kilometr to 4,99 zł opłaty plus 3,99 zł za każdą minutę jazdy. Panek przewidział też opłatę postojową „na wypadek gdyby ktoś chciał dłużej w samochodzie posiedzieć”. Spodziewamy się, że w przypadku takiego cacka, wiele osób spędzi część wynajmu na parkingu, oglądając auto i robiąc mu zdjęcia. Opłata postojowa to 1,99 zł za minutę.

Mamy też złą informację – BMW i8 nie wynajmą wszyscy. Wymagane jest wcześniejsze wydanie przynajmniej 2000 zł na przejażdżki innymi samochodami. Podobnie jak inne unikalne modele, auto dostępne jest tylko w Warszawie.

Wynajem auta na minuty a dezynfekcja samochodu – przegląd ofert carsharingu w Polsce

Dodanie BMW i8 do oferty to nie koniec niespodzianek dla miłośników motoryzacji. Samochód ten trafił do zupełnie nowej kategorii Extreme, w której z czasem pojawią się inne modele. Rozszerzana jest także grupa Unique, do której tydzień temu trafił Lexus RC300.

Najnowsze

Nowy tunel w Katowicach. Tylko dla odważnych!

Przedłużające się remonty dróg i związane z tym utrudnienia potrafią poważne napsuć krwi kierowcom. Jeden z nich wpadł na pomysł, żeby sprawdzić, czy mimo trwających robót, da się ułatwić sobie życie.

Miejsce widoczne na nagraniu to nowy tunel, który powstaje w Katowicach w ramach przebudowy ulicy Armii Krajowej i Kościuszki. Prace rozpoczęły się na początku 2018 roku i podobno mają zakończyć się do końca bieżącego, chociaż można odnieść wrażenie, patrząc na stan inwestycji oraz kalendarz, że będą opóźnienia.

Wjechała pod ciężarówkę i była przez nią pchana przez kilkaset metrów!

Pomimo tego, według ustawionych znaków drogowych, można już korzystać z tunelu. Zgodnie z tablicami prowadzi przez niego objazd do innych części miasta – Ochojca, Podlesia i Kostuchny. Ale dotyczy to tylko pojazdów o masie powyżej 2,5 t. Pozostałe powinny tunel ominąć.

Dlaczego zawsze trzeba się zatrzymać przed przejazdem kolejowym? Ponieważ może zdarzyć się to

Autor nagrania nie zwrócił na ten wymóg uwagi, tylko ruszył w dół. Początkowo szło mu nieźle, ale głęboki piach i duże kamienie skutecznie utrudniały kontynuowanie jazdy. Był na to przygotowany, ponieważ jechał terenówką – po zapięciu reduktora, spokojnie ruszył dalej.

Tak dochodzi do wypadków, czyli typowy obrazek z polskiej autostrady

Pracujący na miejscu robotnicy byli zaskoczeni jego widokiem, ale go nie zatrzymywali. Film wzbudził duże rozbawienie wśród internautów, natomiast miasto domaga się wyjaśnień od wykonawcy robót. Oglądając to nagranie, mamy wrażenie, że nie trzeba przeprowadzać wnikliwego śledztwa, żeby ustalić, jakim sposobem kierowca wjechał na teren budowy.

Najnowsze