Dwóch pijanych jechało skuterem z doczepionym wózkiem. Odczepił się

Do sadu po brzoskwinie wybrało się dwóch mężczyzn na skuterze. W trakcie jazdy prowizorycznie przyczepiony do pojazdu wózek wypiął się i wpadł do przydrożnego rowu.

Dolnośląscy inspektorzy ITD ważyli pojazdy w punkcie kontrolnym na obrzeżach Wrocławia, kiedy nagle zauważyli jak od przejeżdżającego skutera odczepia się wózek i wpada do rowu na przeciwko punktu kontrolnego. Od razu ruszyli z pomocą, ale na szczęście wózek wjechał do rowu, a nie na pas dla przeciwnego kierunku ruchu.

Pijany motocyklista przewrócił się uciekając przed policją

Już po pierwszych zamienionych z kierowcą i pasażerem słowach, inspektorzy zorientowali się, że obaj mężczyźni są pod wpływem alkoholu. Kierowca i pasażer przyznali się, że przed wyjazdem do sadu po brzoskwinie, pili alkohol.

Kierowca został najpierw zbadany alkosensorem – wynik był pozytywny. Wstępne badanie potwierdziło kolejne, wykonane już alkotestem. Kierowca wydmuchał 0,26 promila alkoholu. Został przekazany do dalszych czynności wezwanemu na miejsce patrolowi policji.

Najnowsze

Nielegalny i za wysoki transport – trakcję na swojej drodze podnosił tyczką!

Uszkodzeniami infrastruktury oraz karą na 15 tys. zł zakończyła się próba nielegalnego przewozu zepsutej ciężarówki.

Najpierw policjanci z Tychów otrzymali sygnał, że pojazd z ładunkiem uszkodził sygnalizację świetlną, a następnie ich koledzy z Gierałtowic, że uszkodzona została trakcja elektryczna na przejeździe kolejowym. Szybko zatrzymano kierowcę prowadzącego pojazd członowy oraz towarzyszącego mu właściciela.

„Nie widzę tragedii” powiedział kierowca ciężarówki bez koła

Okazało się, że jeden z dolnośląskich przedsiębiorców postanowił własnymi siłami sprowadzić na bazę zepsutą ciężarówkę. Została ona załadowana na naczepę innego pojazdu. Przedsiębiorca przed wyruszeniem w trasę mógł stwierdzić, że wysokość pojazdu z ładunkiem przekraczała dopuszczalne 4 metry.  Prawdopodobnie liczył na to, że uda mu się przejechać nie tylko bez wymaganego w tym przypadku zezwolenia, ale także bez szkód. 

W trakcie transportu zepsutej ciężarówki, tyczką unosił zwisające przewody, dzięki czemu nienormatywny pojazd „prześlizgiwał się” pod zwisającymi elementami infrastruktury drogowej. Ta metoda nie sprawdziła się. Po uszkodzeniu sygnalizacji oraz trakcji kolejowej i zatrzymaniu przez policję, do działań przystąpiła wezwana na miejsce śląska Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy wykonali pomiary. Pojazd miał ponad 5 metrów wysokości. W takiej sytuacji wymagane jest zezwolenie na przewóz nienormatywny, którego przewoźnik nie posiadał.

Przewoził kwiaty, chcieli mu wlepić ponad 40 tys. zł kary!

Teraz przedsiębiorca poniesie poważne konsekwencje – grozi mu 15 tys. zł kary administracyjnej, a kierowcę ukarano mandatem karnym. W gestii organizatora tego „przedsięwzięcia” zostanie zapewne również pokrycie kosztów napraw poczynionych szkód. Inspektorzy nakazali rozładować także przewożony pojazd, a do miejsca docelowego miał go dostarczyć specjalistyczny samochód pomocy drogowej.

Najnowsze

Goodc

Dodge Challenger SRT Super Stock – najpotężniejszy i najdroższy Challenger na rynku

W zeszłym miesiącu Dodge Challenger SRT Super Stock 2020 został ogłoszony najpotężniejszym Challengerem dostępnym w sprzedaży od czasów Demona. Dziś wiemy, że jest też najdroższym spośród wszystkich Challengerów.

SRT Super Stock technicznie jest pakietem opcji dla SRT Hellcat Redeye Widebody, który kosztuje 3000 dolarów. Dodajmy do tego cenę podstawową Hellcat Redeye Widebody i opłatę docelową, a otrzymamy końcową cenę 81 090 dolarów, czyli ponad 301 200 złotych.

Przeczytaj też: Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye – teksańska masakra, którą każdy chciałby przeżyć?

Dodge Challenger SRT Super Stock ma doładowanie mocy i kilka gadżetów Demona. Moc jest zwiększana do 807 KM, a do tego dostaje się później automatyczną zmianę przełożeń i opcjonalny tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Hellcat Redeye 3.09: 1.

Zawieszenie zostało ulepszone, aby zoptymalizować przyczepność z tyłu podczas premiery, ale fabrycznie Super Stock otrzymuje 18-calowe koła z oponami radialnymi. Wszystko to, według Dodge’a, pozwala na przejechanie ćwierć mili (około 402,3 metra) w 10,5 sekundy.

Dodge Challenger SRT Super Stock – najpotężniejszy i najdroższy Challenger na rynku

Produkcja Dodge Challenger SRT Super Stock rusza jesienią. Po jakimś czasie samochody będą dostępne u dealerów.

Najnowsze

Goodc

Bentley Bentayga Speed – zobacz jak wygląda najszybszy SUV na świecie

Zaktualizowany Bentley Bentayga na 2021 rok nie musiał długo czekać, aby zyskać swój wariant Speed. Prędkość maksymalna Bentleya Bentayga Speed wynosi ponad 305 km/h, co sprawia, że jest on najszybszym SUVem na świecie.

Bentley Bentayga Speed ma pod maską 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 626 KM i 664 Nm momentu obrotowego. To wystarcza na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna Bentleya Bentayga Speed wynosi ponad 305 km/h, co sprawia, że jest on najszybszym SUVem na świecie obok Lamborghini Urus. W tym przypadku wydajność nie ma aż tak dużego znaczenia, ale W12 ma specjalną technologię dezaktywacji cylindrów, która może dezaktywować do sześciu cylindrów.

Łatwo będzie odróżnić na drodze model Speed od standardowej Bentaygi. Nowy Speed ma unikalne zderzaki z przodu i z tyłu, ciemną osłonę chłodnicy, owalny poczwórny wydech, wydłużony spojler dachowy, listwy progowe w kolorze nadwozia, wyjątkowe 22-calowe koła i oczywiście charakterystyczny znaczek „Speed”

Oparcia siedzeń również mają wyhaftowany napis „Speed”, chyba, że klient zażyczy sobie logo Bentleya. Kontrastowe szwy i pikowanie diamentowe, unikalne dla Speed, dodatkowo wyróżniają jego wnętrze. Ponadto firma Bentley dodaje plakietkę „Speed” do podświetlanych listew progowych.

Bentley Bentayga Speed – najszybszy SUV na świecie

Przeczytaj też: Nowy Bentley Bentayga ze sportowym układem wydechowym Akrapovič i specjalną kolekcją akcesoriów

Kupujący Bentayga Speed ​​będą mogli wybrać specjalną opcję „czarna specyfikacja”, w której wszelkie błyszczące elementy zewnętrzne zastąpi się czarnymi lub karbonowymi wykończeniami. Przykładowo przedni splitter, boczne progi i spojler dachowy są wykończone włóknem węglowym. Następnie Bentley używa błyszczącej czarnej farby na dyfuzorze tylnego zderzaka, relingach dachowych, końcówkach układu wydechowego i kołach.

Bentley Bentayga Speed – najszybszy SUV na świecie

Ceny nowego Bentleya Bentayga Speed ​​nie są jeszcze znane, ale będzie on dostępny w sprzedaży wkrótce po tym, jak standardowy Bentayga V8 trafi do sprzedawców detalicznych Bentleya.

Przeczytaj też: Najdroższa opcja świata w Bentleyu Bentayga

Najnowsze

Goodc

Marzy ci się zwalisty, amerykański pick-up? Nadciąga Ram 1500 TRX!

Chociaż film poglądowy opublikowany przez Ram ukrywa ogólny projekt pick-upa, rozsądnie jest założyć, że 1500 TRX otrzyma zwalisty wygląd charakteryzujący się specyficznym dla tego modelu przednim zderzakiem. A pod maską będzie mieć ponad 700 KM.

W 2016 roku Ram przyciągnął uwagę wszystkich podczas imprezy Texas State Fair, kiedy przedstawił koncepcję Rebel TRX opartą na modelu 1500, napędzaną silnikiem Hellcat. Cztery lata później Ram jest w końcu gotowy do zaprezentowania wersji produkcyjnej swojego zwalistego pick-upa, który pozornie stracił tytuł Rebel, zachowując jednak doładowany silnik V8.

Pomyślany jako bezpośrednia konkurencja Forda F-150 Raptor, 1500 TRX – akronim oznaczający Tyrannosaurus Rex – ma być pick-upem o wysokich osiągach, który czuje się jak w domu, pędząc przez pustynię.

I chociaż film poglądowy opublikowany przez Ram ukrywa ogólny projekt pick-upa, rozsądnie jest założyć, że otrzyma on zwalisty wygląd charakteryzujący się specyficznym dla tego modelu przednim zderzakiem, który zwiększa kąt natarcia, płytami poślizgowymi chroniącymi podwozie i masywnymi oponami schowanymi pod błotnikiem. Ram 1500 TRX będzie też większy niż standardowy 1500.

Swoją drogą trzeba przyznać, że Amerykanie mają u siebie odpowiednie miejsca, a także pomysły i budżety, by kręcić takie jak ta przyciągające wzrok reklamy.

Ram 1500 TRX ma również świetnie brzmieć, dzięki specjalnej wersji doładowanego, 6,2-litrowego silnika Hellcat V8, który można znaleźć w kilku modelach Dodge’a i Jeepa.

Chociaż koncept samochodu zakładał moc 575 KM, osoby z wewnątrz (i filmy szpiegowskie nakręcone na wydmach Silver Lake) sugerują, że model produkcyjny będzie mieć ponad 700 KM pod maską.

Przeczytaj też: Pickup wjechał w dziesięciu motocyklistów!

Oficjalnie Ram zaprezentuje 1500 TRX online, 17 sierpnia o godzinie 18 czasu CEST. Wydarzenie będzie transmitowane  w mediach społecznościowych marki.

Sprzedaż samochodu rozpocznie się w najbliższych miesiącach, ale informacje o cenach nie zostały jeszcze podane. Spodziewa się, że TRX znajdzie się w tym samym przedziale cenowym, co F-150 Raptor, którego ceny zaczynają się od 55 150 dolarów.

Najnowsze