
Dwóch nastolatków ukradło Seicento, żeby pojeździć po lesie. Plan mieli dobrze przemyślany, ale jednego nie przewidzieli
Wielu nastolatków marzy o tym, żeby pojeździć samochodem, co w pełni rozumiemy. Nie rozumiemy natomiast dlaczego niektórzy uważają, że sposobem na realizację tego marzenia, jest kradzież.
Jak informuje policja z Kolna, wpłynęło na tamtejszy posterunek zawiadomienie o kradzieży Fiata Seicento, stojącego na posesji. Właściciel chyba nie sądził, że kradzież jego auta jest w ogóle możliwa, ponieważ zostawił je otwarte i z kluczykami w środku. Samochód odnalazł się w pobliskim lesie, kompletnie roztrzaskany.
Policja zatrzymała Audi Seicento Cabrio. Tak, dobrze czytacie
Jak się okazało, za kradzieżą stało dwóch nastolatków – 15- i 16-latek. Postanowili ukraść Seicento, należące do ojca jednego z nich, i pojeździć nocą po lesie. Aby nie zwracać uwagi domowników, wypchali auto na drogę i dopiero tam uruchomili. Po drodze pojechali też zatankować na stację.

Można powiedzieć, że plan był doskonały. Zadbali o to, żeby nikt ich nie zauważył, żeby nie zabrakło im paliwa oraz żeby właściciel nie zauważył rano jego ubytku. Wybór lasu też był dobrym pomysłem – spotkanie tam innego uczestnika ruchu graniczyło z cudem. Podobnie jak spotkanie patrolu policji. Plan wydawał się doskonały i dobrze przemyślany.
Seicento lepiej znosi kolizje niż Ferrari? Zdjęcia dają do myślenia
Jednego jednak nastolatkowie nie przewidzieli. Braku własnych umiejętności. Może zadecydowała także nieznajomość leśnych dróg i słaba widoczność w nocy. Podczas przejażdżki Seicento spadło ze skarpy i dachowało. Nieletnim złodziejom nic się nie stało, a uciekając z miejsca, zabrali tablice rejestracyjne. Nie utrudniło to policyjnego dochodzenia. Głównie dlatego, że kamery na stacji benzynowej nagrały, jak tankują auto.

Najnowsze
-
Czy płyn do spryskiwaczy może oszukać alkomat? Ten kierowca przekonał się o tym na własnej skórze
Wśród kierowców krąży wiele historii oraz mitów dotyczących działania policyjnych alkomatów oraz tego, co wpływa na ich wyniki. Według niektórych opinii alkomaty mogą dawać wyniki fałszywie dodatnie, rzucając poważne podejrzenie na niewinnego kierowcę. Jak to wygląda naprawdę? -
To będzie kręgosłup województwa. Co wiemy o budowie drogi S16?
-
Zaskoczenie na stacjach. Chodzi o ceny paliw
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
Grzanie silnika na postoju – mandat to nie koniec złych wiadomości
Zostaw komentarz: