Dwie kobiety wystartują w Moto3 w sezonie 2015!

Wygląda na to, że w sezonie 2015 będziemy mogli kibicować dwóm zawodniczkom w czasie wyścigów Moto3. Ana Carrasco i Maria Herrera potwierdziły swoje kontrakty na przyszły rok.

Rolls-Royce jadący przez pustynne bezdroża. Brzmi jak science fiction, ale to prawda
Ana wystartuje w teamie Boe41 RBA na motocyklu KTM, a Maria w teamie Calvo na nowej Husqvarnie (czyli także maszynie ze stajni KTM). Dwie młodziutkie Hiszpanki (Maria ma 18 lat, a Ana skończy 18 lat w marcu 2015 roku) już zapisały się w historii motocyklizmu. W 2013 roku na torze w Sepang Ana Carrasco była pierwszą od ponad dekady kobietą, która zdobyła punkty na Mistrzostwach Świata. Poprawiła swój wynik w tym samym roku w Walencji, zajmując 8 miejsce w tamtejszym Grand Prix.

Ferrari Monza po tuningu jest szybkie niczym rakieta SpaceX i do
Maria Herrera w poprzednich sezonach jeździła na KTM (2013) oraz na Hondzie (2014). W maju 2013 jako pierwsza kobieta wygrała wyścig Repsol CEV (Campeonato de España de Velocidad). 

Miniony sezon nie był dla dziewcząt zbyt udany, wystarczył jednak, by zabezpieczyć im kontrakt na starty w 2015 roku. Trzymamy kciuki, by rozwijały swoje umiejętności i poprawiały osiągi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze