Dwie kobiety wygrywają konkurs „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki”

Kobiety górą! Niedawno pisałyśmy o konkursie „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki”. Dziś już wiadomo, że laureatkami są dwie panie: Katarzyna Olejniczak z Poznania i Alicja Szpak ze Świnoujścia. Wkrótce obie będą mogły przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć, czemu chcieliby zostać kierowcą z Auto Club Suzuki. Katarzyna Olejniczak podsumowała to w ten sposób:

„W lipcu tego roku zdaję egzamin licencjacki na kierunku ratownictwo medyczne. Jeśli będzie taka możliwość, to chcę pracować jako ratownik w karetce. Wiem, że jeśli się tego podjęłam, to dam z siebie 100 procent, by być jeszcze lepszą niż niejeden mężczyzna-ratownik. Jednak warunkiem pracy w karetce jest, oprócz odpowiednich kwalifikacji, posiadanie prawa jazdy”.

Katarzyna Olejniczak odbiera nagrodę z rąk Żanety Wolskiej
fot. Suzuki

Uważa też, że dojrzała do tej decyzji i będzie dobrym kierowcą – świadomym konsekwencji nieodpowiedzialności na drodze.

Katarzyna chce podejść do egzaminu jak najszybciej, dlatego już 7 maja rozpoczęła przygotowania.

Z kolei Alicja Szpak jest studentką II roku w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W przyszłości planuje pracować w zawodzie.

Alicja Szpak – szczęśliwa laureatka ze Świnoujścia
fot. Suzuki

„Ponieważ mieszkam w Świnoujściu, a studiuję architekturę krajobrazu w Szczecinie, to muszę się dość dużo przemieszczać. Samochód może mi znacznie ułatwić życie” – mówi Alicja Szpak.

Alicja przekonała komisję wierszem, który napisała w jeden wieczór. Dzisiaj cieszy się z wygranej i, podobnie jak Katarzyna, zapewnia, że dojrzała już do roli kierowcy. Kurs chce rozpocząć po sesji egzaminacyjnej.

 

Najnowsze

„Soccer mom” po chińsku

„Soccer mom” – zręczne określenie kobiety z klasy średniej, której większą część dnia zajmuje wożenie własnych dzieci na zajęcia sportowe lub inne zajęcia dodatkowe. Wyobraziłyście ją sobie?  

Elegancka, umalowana, w ciemnych okularach od dobrego projektanta, za kierownicą SUV-a czy minivana. W porządku, posłużyłyśmy się właśnie stereotypem, ale czy rzeczywiście tak bardzo odległym od prawdy?

Jakie Hollywood, taki Banderas, a jakie zarobki… cóż, taka „soccer mom”. Niech filmik przemówi sam za siebie:

 

Najnowsze

Majowe starty Joanny Miller

Miniony długi weekend był dla Joasi Miller wyjątkowo pracowity. Nasza reprezentantka w Mistrzostwach Świata w Motocrossie Kobiet pokazała wysoką formę: zarówno 3 maja w Mistrzostwach Strefy Zachodniej w Gdańsku, jak i 5 i 6 maja w Mistrzostwach Polski w Chełmnie.

Dwa ostatnie starty były dla Miller treningiem przed kolejną rundą Mistrzostw Świata, które jak dotąd układają się dla naszej zawodniczki dość pechowo.

Joanna Miller
fot. sportainment.pl

W Gdańsku przy pełnej bramce startowej w klasie MX2 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w Chełmnie w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski, ścigając się w klasie MX2 Junior – czwarte.

fot. sportainment.pl

Asia ocenia swoje starty następująco:

„Zawody w Gdańsku były bardzo dobrze przygotowane. Tor wyrównany i polany, nic nie można było zarzucić. W pierwszym wyścigu wyszłam piąta ze startu, a do mety dojechałam na trzeciej pozycji. Jechało mi się źle, ponieważ po czterech okrążeniach zdjęłam gogle i praktycznie nic nie widziałam, bo się kurzyło. W drugim wyścigu było lepiej: wyszłam druga ze startu i tę pozycję dowiozłam do mety.

fot. sportainment.pl

Natomiast tor w Chełmnie niestety nie był przygotowany tak, jakby wypadało przy takiej randze zawodów (…) Po starcie w drugim wyścigu byłam na czwartym miejscu, niestety w jednym z zakrętów odjechał mi przód i spadłam na siódmą pozycję. Zdążyłam tylko wyprzedzić jednego zawodnika i dojechałam do mety na szóstej pozycji.

Z obu zawodów jestem zadowolona i uważam je za bardzo dobry trening przed kolejną rundą Mistrzostw Świata we Włoszech 20 maja” – mówi Joasia.

Najnowsze

BMW prosto z paddocku

Czy tylko dziewczyny z paddocków mają możliwość noszenia odzieży sygnowanej znakami firm motoryzacyjnych? Jak się okazuje – niekoniecznie. Firma BMW Motorrad Motorsport wypuszcza na rynek kolekcję ubrań dla swoich fanów.

fot. BMW
fot. BMW

Przedsięwzięcie to wiąże się bezpośrednio z wieloletnią tradycją uczestnictwa teamów BMW w różnego rodzaju wydarzeniach motoryzacyjnych, a przede wszystkim w World Superbike Championship (WSBK), w którym zawodnicy niemieckiego teamu Leon Haslam i Marco Melandri nieraz trafiali już na podium.

Ekipa teamu, ubrana w odzież z logo BMW, rzuca się w oczy nawet w momentach wytężonej pracy i zamieszania na paddocku.

Teraz firma udostępnia kolekcję również dla swoich fanów (i fanek).

Poszczególne elementy garderoby zostały zaprojektowane przez Manuellę Raffaeta, bliżej znaną entuzjastom WSBK jako partnerka zawodnika Marco Melandriego. Już teraz jej projekty możecie zobaczyć na oficjalnej stronie firmy BMW w zakładce Motorsport Collection Showroom. Zakres produktów obejmuje m.in. kurtki, t-shirty i czapki.

fot. BMW

Przewodnie motywy kolorystyczne to biel, czerwień i granat.

Odzież dostępna jest zarówno w rozmiarach męskich, jak i kobiecych.

Więcej w showroomie BMW.

 

Najnowsze

Pierwsza odsłona Honda Gymkhana 2012

W dniach 19-20 maja w CH M1 w Markach odbędzie się pierwsza w tym roku impreza z cyklu Honda Gymkhana, skierowana do wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w jeździe na motocyklu albo po prostu – pokibicować.

Każdy zainteresowany będzie mógł intensywnie ćwiczyć jazdę w bezpiecznych warunkach. Będą treningi, będzie rywalizacja, jak również wiele atrakcji dla widzów i kibiców, w tym konkursy z nagrodami.

fot. Honda

W czasie sobotnich treningów rozgrywany będzie nowy konkurs „Honda GP8” na udostępnionych przez organizatora skuterach Vision 50. GP8 to zawody polegające na jak najszybszym pokonaniu pięciu ósemek pomiędzy dwoma pachołkami. Zwycięża ten, kto uzyska najlepszy łączny czas dwóch przejazdów. W Honda GP8 może wziąć udział każdy, kto posiada kartę motorowerową, prawo jazdy kategorii A1 lub po prostu ukończył 18 lat. Wyścig Honda GP8 poprzedzony zostanie kilkuminutowym instruktażem i jazdą próbną. Kaski dla zawodników i ochraniacze na łokcie i kolana zapewnia Honda Poland.

fot. Honda

Więcej szczegółów na www.honda.pl

Najnowsze