Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki

Auto Club Suzuki organizuje konkurs dla tych, którzy jeszcze nie mają prawa jazdy, ale marzą o prowadzeniu samochodu.

fot. materiały organizatora

Żeby wygrać nagrodę, czyli kurs prawa jazdy kat. B oraz opłacony egzamin, wystarczy przesłać odpowiedzieć na dwa pytania:

1) Dlaczego chcesz zostać kierowcą?
2) Dlaczego uważasz, że będziesz dobrym kierowcą?

I wysłać na adres zostankierowca@auto-club.com.pl.

W tytule maila wpisz:
– „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki Warszawa” lub
– „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki Poznań” lub
– „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki Szczecin” lub
– „Zostań kierowcą z Auto Club Suzuki Koszalin”…
…w zależności od tego, w którym z tych miast chciałbyś odbyć kurs na prawo jazdy.

Wysyłając zgłoszenie drogą elektroniczną jesteś zobowiązany do podania swojego imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu kontaktowego.

Konkurs potrwa do dnia 19 kwietnia 2012 roku do godziny 23:59. Zwycięzcy zostaną powiadomieni dnia 24 kwietnia 2012, a wręczenie nagród odbędzie się 26 kwietnia 2012.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie Auto Clubu Multisalon (http://www.facebook.com/auto.club.multisalon) na Facebooku.

Najnowsze

Czarny byk czy czarny koń?

Jaki samochód byście wybrały, dysponując nieograniczonymi funduszami? Może coś z grona superluksusowych nowości – Ferrari, Viper, a może Lamborghini?

Ferrari F12 Berlinetta
fot. Ferrari

W marcu w Genewie zaprezentowało się m.in. nowe Ferrari F12 Berlinetta, następca 599 GTB. Wedle oficjalnych danych, to jak dotąd najszybszy model Ferrari: do setki dochodzi w 3,1 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 340 km/h. Odpowiada za to silnik V12 o pojemności 6,3 litra i generujący moc 740 KM. Jeżeli zaś chodzi o linię – co tu kryć, prezentuje się pięknie. Dwudrzwiowe coupe z napędem na tylne koła i harmonijnym rozkładem masy.

Jeżeli jednak Ferrari to jednak nie to, to może jednak Viper. Najnowszy model amerykańskiej marki zaprezentowano właśnie na targach w Nowym Jorku. Jego silnik jest większy niż wspomnianego Ferrari: 8,4 litra, rozwija jednak mniejszą moc: 640 KM. Ponoć to najmocniejsze z obecnie produkowanych seryjnie atmosferyczne V10.

Viper 2012
fot. Dodge

Osiągi producent zachował w tajemnicy (poprzednik nowego modelu Vipera dochodził do setki w 3,5 sekundy). Samochód trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku pod auspicjami Chryslera, a więc odpowiednio drożej

No i wreszcie Lamborghini Aventador 700-4. Nie jest to najświeższa premiera, lecz genewski debiut sprzed dwóch lat. Jest duży, jest silny i jest piękny. Silnik, podobnie jak w przypadku Ferrari, ma 12 cylindrów w układzie V, 6,5 litra pojemności i 700 KM. Do setki dochodzi w 2,9 sekundy! Tylko ta cena…

Lamborghini Aventador 700-4
fot. Lamborghini

Z drugiej strony jednak, gdzie tym w Polsce jeździć? Na tych kawałkach autostrady…?

Najnowsze

Romans Ducati z Audi czy z Mahindrą? Felieton Dominiki Dragun

Niczym w telenoweli, pod balkonem Ducati serenadę śpiewa (tylko) dwóch kochanków. Na kogo padnie wybór włoskiej femme fatale?

Wcześniej wspominany przez nas Daimler-Benz oficjalnie zaprzeczył wszelkim plotkom o chęci kupna Ducati, dlatego w boju o bolońskie przedsiębiorstwo stają: indyjska Mahindra & Mahindra Limited i niemieckie Audi (część koncernu Volkswagen).

Stawka jest wysoka – poza wykupieniem pakietu udziałów, nabywca przejmuje również długi. Można przypuszczać, że zadłużenie, to tylko rachunki telefoniczne z poprzedniego miesiąca i że darmowe minuty nie wystarczyły… bo to tylko bagatela kilkaset milionów euro wraz z ceną firmy.

fot. Audi

Jeszcze większą abstrakcją wydaje się  chęć pozyskania Ducati przez Mahindrę. Nie mówię tu bynajmniej o jej zapleczu finansowym i technicznym, bo sprawa ta jest mi zupełnie obca i zapewne większości z Was również. Ciężko mi jednak sobie wyobrazić produkcję Ducati na potrzeby indyjskie. Ciekawe, czy byłoby tam miejsce dla świętej krowy i sześcioosobowej rodziny? A może jakiś osiołek do tego?

Spectrum tego, co przynosi na myśl takie rozwiązanie jest na tyle szerokie, że moja wizja kończy się na Ducati, jako marce pojazdów zaprzęgowych.

A Niemcy.. podobno zaczęli montować diesla i quattro w wózkach dla niemowląt, a na granicy mimo układu Schengen, strażnicy spod oka patrzą i zatrzymują wszystko, co nie ma czterech kółek na przednim zderzaku.

Czy zatem jesteście przygotowani na dwusuwowe skutery Ducati?

Żeby tego było mało, perypetie włoskiej marki toczą się tak szybko, jak romanse matek z zięciami w „Modzie na sukces”.

W momencie, kiedy to piszę, swoją nieśmiałą kandydaturę wysunął jeszcze jeden gracz – Lapo Elkann, wnuk Gianni Agnelliego, piastującego przez wiele lat urząd prezesa Fiata.

Pan Elkann kierowany pobudkami patriotyzmu, kontynuując tradycję rozpoczętą przez premiera, chce zrobić bunga-bunga z Ducati. I żeby tego było mało, nie chce płacić zbyt wiele.

Ach, ci Włosi.

Jak potoczą się losy samotnej damy Ducati – czy rodzony brat szwagra z  kuzynką cioci Stasi z Syberii? Następny odcinek serialu już 15 kwietnia.

 

Najnowsze

Polska premiera Audi A3 na Motor Show 2012 w Poznaniu

Tuż po oficjalnym otwarciu targów, w piątek 13 kwietnia o godz. 14.00 w hali 3A odbędzie się konferencja prasowa, podczas której polską premierę świętować będzie nowe Audi A3.

Nowe Audi A3
fot. Audi

To już trzecia generacja modelu, który w roku 1996 zapoczątkował segment premium samochodów kompaktowych. Polska premiera odbywa się zaledwie miesiąc po premierze światowej na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Obok modelu A3 na stoisku Audi pojawią się m.in. A1 lifestyle kit union square, A1 Sportback, A4 allroad quattro, A6 z napędem hybrydowym, A7 Sportback oraz Audi Q3.

 

fot. Audi

Najnowsze

Polska premiera nowego Hyundaia i30 w wersji kombi na Motor Show w Poznaniu

Hyundai Motor Poland na trwających od 13 do 15 kwietnia targach Motor Show w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowy model Hyundai i30 w wersji kombi.

Hyundai i30 kombi
fot. Hyundai

W trakcie wielkiego święta motoryzacji Hyundai pokaże 5 popularnych modeli samochodów – ix20, nowy i30 w wersji kombi, i40 sedan, ix35 oraz Veloster.

Hyundai i30 kombi
fot. Hyundai

Jako pierwsi z ofertą wystawców zapoznają się dziennikarze, bo już w piątek, w trakcie dnia prasowego. Oficjalna polska premiera modelu i30 w wersji wagon odbędzie się o godzinie 16.45 na stoisku firmy Hyundai i autoryzowanego dealera Auto Watin w pawilonie nr 5.

fot. Hyundai

Najnowsze