Daria Mikólska

Ducati testuje maszynę do MotoE. Nadchodzi nowa era dla Włochów

Ducati będzie dostarczać od 2023 roku motocykle dla zespołów startujących w serii MotoE. Prototypowa maszyna wyjechała niedawno na testu na torze Vallelunga. To początek nowego rozdziału dla marki.

Marka z Borgo Panigale zastąpi od przyszłego roku Energicę jako dostawca motocykli do mistrzostw świata MotoE. Producent spalinowych motocykli nie ma już zbyt dużo czasu na dopracowanie elektrycznej maszyny. W okolicach Rzymu na torze Vallelunga pojawił się prototypowy model V21L.

Roberto Cane, szef elektrycznego oddziału Ducati ujawnił, że od pierwszego testu na torze Misano projekt jest cały czas rozwijany, a prace nad motocyklem obejmują testy na kilku najważniejszych włoskich torach. Ducati jest świadome, że przed marką jeszcze sporo pracy, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Zobacz: Ducati Panigale V4 SP2 2022 – Włosi pokazują ekstremum

Na torze Vallelunga pojawił się Alex De Angelis, który ma już za sobą doświadczenie w MotoGP. Zawodnik startował również w zawodach MotoE. Jego doświadczenie z pewnością przyda się podczas strojenia V21L. Drugim znanym nazwiskiem, które pracuje przy nowym motocyklu jest Michele Pirro.

Ducati V21L MotoE
Ducati V21L (fot. Ducati)

Wyczynowy motocykl dostarczany do serii MotoE będzie początkiem elektrycznej rewolucji w Ducati. Jednak zanim motocykle zasilane z gniazdka pojawią się w „cywilnej” ofercie Ducati, minie trochę czasu. Jakiś czas temu szef marki, Claudio Domenicali, studził emocje fanów marki.

Doświadczenie zebrane podczas projektowania wyczynowej maszyny z pewnością przełoży się na motocykle dla zwykłych kierowców. Szef Ducati zaznaczył, że aktualna technologia jest dość ciężka, a to sprawia, że motocykle prowadzą się zupełnie inaczej niż wersje spalinowe. Ducati w międzyczasie znajdzie rozwiązanie, które ustali satysfakcjonujący kompromis w tej kwestii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze