Ducati Multistrada V4 2022 – nowe malowanie, akcesoria i usprawnienia elektroniczne. Co zmienia się w motocyklu?

Ducati Multistrada V4 to jeden popularniejszych modeli w gamie włoskiego producenta. Jakie zmiany w Multistradzie przygotowało Ducati na 2022 rok?

Ducati Multistrada narodziła się z zamiarem bycia motocyklem sportowym, ale wygodnym, zdolnym poradzić sobie w każdych warunkach drogowych, zapewniającym bezpieczeństwo i solidność. W ciągu 18 lat wyprodukowano ponad 110 000 sztuk motocykla.

Multistrada V4 wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię. To pierwszy motocykl na świecie z tempomatem adaptacyjnym i systemem wykrywania martwego pola. Silnik V4 Granturismo o mocy 170 KM to prawdziwe bijące serce tego motocykla.

Ducati nie ustaje jednak w rozwoju projektu, a ciągle prace badawczo-rozwojowe mają na celu doskonalenie motocykla. Co włoski producent przygotował na 2022 rok?

Ducati Multistrada V4 w 2022 roku będzie można zamówić w kolorze Iceberg White. Błyszcza biel podkreśla linie motocykla i uzupełni paletę kolorystyczną wersji S, która do tej pory składała się z kolorów Ducati Red i Aviator Grey. Motocykl można zamówić w czterech różnych wersjach wyposażenia: Essential, Radar, Travel & Radar oraz Full.

Ducati przygotowało dla Multistrady V4 liczne usprawnienia elektroniki, które obejmują między innymi nową półautomatyczną funkcję minimalnego poziomu napięcia wstępnego sprężyny tylnego amortyzatora – Minimum Preload – dzięki której stawianie stóp na ziemi ma być pewniejsze i bezpieczniejsze, zwłaszcza podczas manewrowania z niskimi prędkościami.

Ducati Multistrada V4 S 2022
Ducati Multistrada V4 S 2022, fot. materiały prasowe / Ducati

Aktualizacja objęła również oprogramowanie w obszarze infotainment. Interakcja kierowcy z motocyklem ma być dzięki zmianom bardziej funkcjonalna, przyjemniejsza i bardziej intuicyjna.

Co ważne, Ducati oferuje pakiet udoskonaleń również tym, którzy kupili Multistradę V4 w zeszłym roku. Właściciele motocykli, którzy będą mogli skorzystać z nowych funkcji, zostaną o tym fakcie poinformowani, na przykład za pośrednictwem aplikacji MyDucati, i następnie umówieni w autoryzowanych serwisach Ducati na bezpłatną aktualizację.

Ducati Multistrada V4 S 2022
Ducati Multistrada V4 S 2022, fot. materiały prasowe / Ducati

W katalogu akcesoriów do Multistrady V4 S pojawia się zestaw obniżonego zawieszenia, który zmniejsza wysokości siedziska od podłoża o 20 mm. Razem z akcesoryjnymi kanapami (niższa o 30 mm i podniesiona o 15 mm) dają możliwość wyboru wysokości siedziska w zakresie od 790 do 875 mm, żeby każdy motocyklista mógł znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie.

Ducati Multistrada V4 S 2022
Ducati Multistrada V4 S 2022, fot. materiały prasowe / Ducati

W katalogu akcesoriów pojawiają się również aluminiowe kufry boczne i centralny, do których dostępne będą torby wewnętrzne, wykonane z wytrzymałego, wodoodpornego materiału. Zostały one stworzone tak, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i utrzymać rzeczy w porządku. Wszystkie akcesoria można obejrzeć w konfiguratorze online.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze