Ducati 1199 Panigale S Ayrton Senna

Dwie dekady po śmierci jednego z najsłynnniejszych kierowców wyścigowych Formuły 1, Ayrtona Senny, Ducati postanowiło zadedykować mu swój najnowszy motocykl, który zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas Sao Paulo Motorcycle Show w Brazylii.

Ducati 1199 Panigale S Ayrton Senna
fot. Ducati

Maszyna stworzona specjalnie na okazję wystawy motocyklowej w Brazyli, przeznaczona będzie również na tamtejszy rynek. Ducati 1199 Panigale S Senna jest lakierowany na wyjątkową barwę, wybraną przez samego Ayrtona Sennę podczas jego wizyty w fabryce Ducati na kilka tygodni wcześniej, zanim wystartował w swoim ostatnim wyścigu na torze Imola w 1994 roku.

Więcej o niesamowitym kierowcy, jakim był Ayrton Senna, przeczytasz tutaj.

 

Ducati 1199 Panigale S Ayrton Senna
fot. Ducati

Ten sam motyw kolorystyczny został użyty podczas produkcji pierwszej limitowanej do 300 egzemplarzy serii motocykli “916 Senna I”, zaprojektowanych aby uhonorować w ten sposób tę najsłynniejszą brazylijską gwiazdę sportu motorowego wszechczasów. Powstały potem jeszcze dwie takie odmiany jednosladów Ducati: “916 Senna II” i “916 Senna III” odpowiednio w 1997 i 1998 roku.

Ducati 1199 Panigale S Ayrton Senna
fot. Ducati

Nowe Ducati 1199 Panigale S Senna będzie zbudowane w limitowanej liczbie jedynie 161 egzemplarzy – wszystkie zostaną wprowadzone do sprzedaży w czerwcu 2014 roku. Poza specjalną kolorystyką karoserii i obręczy, motocykle zostaną wyposażone w racingowy układ wydechowy. Każda sztuka będzie sygnowana indywidualnym numerem produkcyjnym.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze