DS 3 Crossback – nowy, francuski crossover

DS 3 Crossback to model pełen nowych rozwiązań i będący kolejnym krokiem w rozwoju marki. Tak przynajmniej przekonują przedstawiciele francuskiego producenta.

DS 3 Crossback ma stosunkowo krótkie nadwozie o długości 4,12 m, ale duże koła 18″ oraz prześwit. Z przodu uwagę zwraca grill DS WINGS, pionowo umieszczone światła do jazdy dziennej LED z efektem wzoru perłowego, przejęte z concept caru DS E-TENSE, oraz wysmukłe reflektory DS MATRIX LED VISION. Wrażenie to wzmacnia pozioma maska z dużymi przetłoczeniami. Auto ma też chowane klamki.

Nowego crossovera będzie można zamówić z jednym z 10 wzorów felg, 9 kolorów nadwozia oraz trzema kolorami dachu. Zwieńczeniem personalizacji jest pięć „Inspiracji DS”: MONTMARTRE, BASTILLE, PERFORMANCE Line, RIVOLI, OPERA oraz limitowana seria inauguracyjna „La Première”. Każdą cechuje odmienny charakter wnętrza: tapicerka ze skóry licowej, groszkowanej lub Nappa z wykończeniem „Art Leather”, przeszycia wykonane ściegiem perłowym lub z wzorem diamentowym, elementy tkaninowe z motywem plecionki, alcantara, kierownica obszyta ręcznie skórą licową, łącznie z pokrywą poduszki powietrznej, błyszczące, chromowane elementy ozdobne z giloszowanym motywem „Clou de Paris”. Fotele mogą być elektrycznie sterowane, ogrzewane i mieć funkcję masażu.

Od zewnątrz „Inspiracje DS” wyróżniają specyficzne detale, takie jak napisy na masce i u podstawy drzwi czy też umieszczone z przodu i z tyłu nadwozia chromowane elementy ozdobne z lśniącym, matowym lub czarnym diamentowanym teksturowaniem.

Kierowca ma do dyspozycji zespół zegarów z personalizacją ustawień, który umożliwia wyświetlanie informacji dotyczących prowadzenia samochodu za pośrednictwem przewijanego menu, w pięciu personalizowanych trybach wyświetlania. Wyświetlacz przezierny wyświetla w kolorze na przezroczystej płytce w polu widzenia kierowcy prędkość, informacje dotyczące regulatora/ogranicznika prędkości, rozpoznane znaki drogowe, informacje z systemów wspomagania prowadzenia i systemu nawigacji. Całość uzupełnia duży, centralny ekran dotykowy 10,3’’ HD umożliwiający replikację ekranu smartfona i oferuje system nawigacji z dostępem do internetu.

DS 3 Crossback jest pierwszym modelem DS z najnowszą wersją silnika benzynowego PureTech 155 KM współpracującego z automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów EAT8. Ofertę jednostek benzynowych uzupełniają PureTech o mocy 130 i 100 KM, kompatybilne z najnowszą normą Euro 6.3. W dniu inauguracji w ofercie dostępne będą również dwie jednostki wysokoprężne Euro 6.2 BlueHDi o mocy 130 i 100 KM.

W drugiej połowie 2019 roku do sprzedaży wejdzie elektryczna wersja E-Tense, mająca 300-kilometrowy zasięg (w cyklu WLTP, zgodnie z normą 2019), co odpowiada zasięgowi 450 kilometrów w cyklu NEDC. Naładowanie do 80% akumulatora trakcyjnego zajmie 30 minut. Do napędu posłuży 136-konny silnik elektryczny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze