Drużyna polskich zawodniczek na Mistrzostwach Świata w Trialu

23 września 2018 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Trialu Motocyklowym. Po raz pierwszy w historii polskiego trialu w Drużynowych Mistrzostwach Świata wzięła udział polska drużyna kobiet.

W składzie Julia Boronowska, Julia Majtyka i Anna Wygachiewicz polki wywalczyły 9 miejsce, pokonując Portugalki. Trasa rajdu wiodła przez trudne tereny górskie w czeskiej miejscowości Sokolov. Wygrały reprezentantki Wielkiej Brytanii, mające w ekipie wielokrotną Mistrzynię Świata w Trialu, Emmę Bristow. Dla Polek był to bardzo udany debiut dobrze rokujący na następne lata.

Mamy nadzieję że Polki ponownie wystartują w Trial des Nations w przyszłym roku i zdobędą jeszcze lepszą pozycję. Dziewczyny ciężko trenują, potrzebne jest tylko większe wsparcie sponsorskie i nasza drużyna narodowa ma szanse na jeszcze lepszy wynik. Duże podziękowania należą się dla Polskiego Związku Motorowego który wraz z Ministerstwem Sportu pokrył część kosztów tego startu, oraz dla wszystkich którzy wspierali nasze zawodniczki w ich staraniach.

Drużyna Polaków, w składzie Jan Gąsienica-Daniel, Michał Łukaszczyk i Gabriel Marcinow, uplasowała się na 9 miejscu, na 16 załóg, w klasie International Trophy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.