Druga runda TTXGP eGrandPrix

Minęła prawie niezauważona. Być może z powodu nieobecności najbardziej popularnych amerykańskich producentów motocykli o napędzie elektrycznym. Jednak eGrandPrix TTXGP to istotny sprawdzian dla maszyn i ludzi.

fot. TTXGP

W dniach 24-26 lipca na torze Mid-Ohio Sports Course w Lexington, w Ohio (USA) odbyła się druga impreza z cyklu TTXGP – eGrandPrix. Niestety nie wzięły w niej udziału najbardziej znane i promowane spośród amerykańskich maszyn: Mission One EV, Brammo Enertia TTR czy Motoczysz E1pc. Jednak nie zabrakło weteranów amerykańskich motocykli elektrycznych tj. zespołu firmy Electric Motorsport. Tym razem przygotowali oni niezwykle szybki motocykl R144 zbudowany na bazie Yamahy R1. Prototyp ten miał wystartować w pierwszym wyścigu TTXGP, jednak ze względu na serię problemów z silnikiem (pierwszy silnik spalił się) nie został zbudowany na czas. Zero Motorcycles natomiast reprezentował motocykl Zero S. W wyścigu wzięli udział również: Enertrack, Shultz Engineering, Red Valley Motorsport, Brian Richardson Norton Electric czy Richard Steiner.

eGrandPrix to niezwykle istotna impreza, podczas której zawodnicy jak i producenci mogą sprawdzić możliwości motocykli elektrycznych na torze. Ze zniecierpliwieniem będziemy czekać na pełną serię wyścigów TTXGP, która ma ruszyć w 2010 r.

Poniżej fragment wyścigu nagranego z „pokładu” R144 Electric Motorsport.

Tu znajdziesz galerię ponad 900 zdjęć.

źródło: samochodyelektryczne.org, blog.ttxgp.com, egrandprix.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze