Drogówka ma nową broń na kierowców

Policja korzysta z coraz nowszych zdobyczy techniki celem wyłapywania wykroczeń na polskich drogach. Tym razem żywiecka drogówka chwali się, w jaki sposób wykorzystuje aparat z teleobiektywem.

Funkcjonariusze policji w Żywcu mogą od jakiegoś czasu korzystać z aparatu lustrzanego wyposażonego w teleobiektyw. Urządzenie służy im do wyłapywania wykroczeń polegających przeważnie na rozmowie przez telefon w czasie jazdy. Dodatkowo mogą też wychwycić, czy kierowca i pasażerowie podróżują bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Aparat pozwala na uzyskanie dużego przybliżenia, dzięki zastosowaniu teleobiektywu. Policjant już z daleka widzi, czy kierujący popełnia wykroczenie, a na dodatek może to uwiecznić na fotografii. 

Po zatrzymaniu kierowca może zobaczyć pamiątkową fotografię, a następnie zadecydować czy przyjmie mandat. Przypominamy, że za rozmowę przez telefon komórkowy podczas jazdy grozi mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Za brak pasów czeka mandat w wysokości 100 złotych oraz 4 punkty karne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze