Karolina Chojnacka

Dodge Challenger jako radiowóz? Polska policja może tylko pozazdrościć

Pewien komisariat kupił kilka egzemplarzy Dodge’a Challenger R/T, aby szybciej i łatwiej rozprawiać się z piratami drogowymi.

Podczas gdy polscy policjanci patrolują ulice za kierownicą samochodów marki Hyundai, ich zagraniczni koledzy po fachu „wożą” się po mieście znacznie bardziej imponującymi pojazdami.

Departament Policji Prescott Valley w Arizonie kupił kilka egzemplarzy Dodge’a Challenger R/T, aby szybciej i łatwiej rozprawiać się z lekkomyślnymi kierowcami. Nowe radiowozy napędza 5,7-litrowy silnik V8 Hemi  o mocy 377 KM. Maksymalny moment obrotowy to 544 Nm przy 4400 obr/min.

Challengery będą służyć „w cywilu” i ich głównym zadaniem będzie łapanie tych kierowców, którzy nazbyt lubią szybką jazdę. Dodatkowo mają także dbać o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych.

Według statystyk Departamentu Policji Prescott Valley w ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba przypadków agresywnej jazdy i jazdy z nadmierną prędkością. Dodge Challenger R/T ma sprawić, że kierowcy znów będą jeździć grzecznie i przepisowo.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze