Agnieszka Serafinowicz

Czy masz dobre światła? Sprawdź to profesjonalnie i za darmo

Chcesz skontrolować światła w swoim aucie? Teraz możesz to zrobić za darmo w ponad 1300 stacjach kontroli, na których diagności sprawdzą, czy masz dobre światła za darmo.

Policja informuje o akcji realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo„. W najbliższą sobotę, 19 listopada, kierowcy zainteresowani profesjonalną kontrolą oświetlenia ich pojazdów, będą mogli na wybranych stacjach kontroli pojazdów przeprowadzić ich diagnostykę zupełnie bezpłatnie.

Dobre światła to podstawa bezpieczeństwa

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy widoczność na drogach jest znacznie gorsza niż w pozostałych porach roku. W najbliższych miesiącach pozytywna odpowiedź na pytanie, „czy masz dobre światła?” nabiera szczególnie ważnego znaczenia.

dobre światła

Czy masz dobre światła? Oto, gdzie sprawdzisz je za darmo

Policja opublikowała wykaz zawierający ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, na których kierowcy będą mogli w najbliższą sobotę bezpłatnie skontrolować działanie świateł w swoim samochodzie. Dodatkowo najbliższą stację diagnostyczną, która oferuje kierowcom taką usługę można odnaleźć za pomocą popularnej aplikacji Yanosik.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze