"Dla piratów nie ma kwiatów" - nietypowa akcja policji

"Dla piratów nie ma kwiatów" - nietypowa akcja policji
Z okazji Dnia Kobiet straż miejska w Szczecinie wręczała pieszym i kierowcom tulipany, zawieszki do samochodu i opaski odblaskowe. Jednak nagroda dotyczyła tylko tych osób, które przestrzegały przepisów drogowych.

Rzeczniczka prasowa straży miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach powiedziała, że każda okazja jest dobra, żeby przypominać o przepisach ruchu drogowego. Dlatego wszystkie panie przestrzegające przepisy ruchu drogowego w Dniu Kobiet będą nagradzane odblaskami i upominkami w postaci tulipanów. 

Joanna Wojtach dodaje, że najlepsze życzenia dla kobiet-uczestniczek ruchu drogowego, to życzenia bezpieczeństwa i rozwagi. Dodaje też, żeby "nie malować oka na przejściu dla pieszych", ponieważ takie sytuacje miały miejsce w przeszłości. Nagrodę w postaci zawieszki zapachowej do samochodu mogli otrzymać również mężczyźni. Warunkiem było zachowanie zasad ruchu drogowego przed przejściem dla pieszych.  

Upominki rozdawali przy ul. Mickiewicza w Szczecinie strażnicy miejscy, inspektorzy ruchu drogowego oraz pracownicy urzędu miasta i policjanci. W ramach akcji "Dla piratów nie ma kwiatów" rozdano 150 tulipanów, kilkaset zapachowych zawieszek oraz opasek odblaskowych. 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.