Debiut motocyklistki Moniki Marin – „Kroniki Saltamontes”

Debiutancka książka Moniki Marin, motocyklistki i kierowcy wyścigowego, pokazała się właśnie w księgarniach internetowych. Pytamy autorkę o genezę powstania powieści.

„Kroniki Saltamontes – Ucieczka z mroku” Monika Marin
Monikę Marin możecie kojarzyć z Motocyklowych Mistrzostw Polski, gdzie startowała w latach 1994-1998. Pisała też do Motocykla, Playboya i Voyage. Niedawno opublikowała swoją pierwszą książkę.

Subiektywny wybór książek dla motocyklistek Ani Dąbrowskiej tutaj; inne zestawienie przygotowała Edyta Wrucha – kliknij tu.

„Kroniki Saltamontes – Ucieczka z mroku” to pełna przygód i wzruszeń powieść przygodowa dla całej rodziny. Adam i Aleks – dwóch chłopców z sierocińca, jeden obdarzony nieprzeciętną intuicją, a drugi inżynieryjnym umysłem – wyruszają w podróż. Wcześniej jednak skonstruują Maszynę do Produkowania Szczęścia, której powierzą swoje sekrety. Chłopcy marzą o odnalezieniu domu i zaskakujących przygodach. Ich życie nabierze tempa, gdy w średniowiecznych podziemiach odnajdą tajemnicze księgi. Od tej pory spotkają ich sytuacje niebezpieczne i pełne emocji. Ale najważniejsze jest aby przeprawili się przez całą Europę i dotarli do miejsca, które wspólnie wylosowali na mapie. No i oczywiście aby ich wynalazek uszczęśliwił nie tylko ich, ale i ludzi o dobrym sercu.

Lektury samochodowe – kliknij tu.
Lektury motocyklowe – kliknij tu.

– Na to, o czym jest ta książka, oraz jak wygląda złożyło się wiele rzeczy – mówi dla Motocaina.pl autorka książki Monika Marin. – Po pierwsze, sama mam dzieci i doskonale orientuję się jakie książki są dostępne na rynku. Dużo wspólnie czytamy i nagle olśniło mnie: że w literaturze brakuje mi „czegoś”. Jest dużo magii, szaleństwa, smoków, cyborgów; ale gdzieś tak w głębi duszy zapragnęłam takiej książki…w starym stylu. Takiej, którą znalazłabym u dziadka na strychu i czytała z wypiekami na twarzy. I co się okazało? Że takich książek już nie ma! Możemy oczywiście wrócić do „Ani z Zielonego wzgórza”, albo „przygód Tomka Sawyera”, ale poza tym?… Pomyślałam wtedy, że zamiast „klonować” kolejnego Harry Pottera, napiszę książkę, która jest inna, choć… tak naprawdę nie jest. Nie zrobiłam niczego ponad powrotem do korzeni literatury, i wyciągając na swoje biurko cały warsztat jaki posiadam, a jest to warsztat dziennikarski, podróżniczy, oraz ten oparty na wiedzy pedagogicznej, zabrałam się za pisanie. I tak powstała książka przygodowa, w której dwaj dzielni chłopcy na przekór wszelkim trudnościom przemierzają całą Europę, aby odnaleźć swój wymarzony dom. Cieszę się również, że mimo iż książka adresowana jest do dzieci, chętnie czytają ją też dorośli. Jest więc szansa, że rodzic czytający dziecku do snu, również się wciągnie w tę przygodę. No i oczywiście, z wiadomych przyczyn, nie mogłam się oprzeć aby wpleść wątek motocyklowy. Ale nie będę teraz zdradzać tajemnicy – podsumowuje Monika Marin.

„Kroniki Saltamontes – Ucieczka z mroku” to powieść dla dzieci i młodzieży, po którą z przyjemnością sięgnie niejeden dorosły.
Kroniki Saltamontes. Ucieczka z mroku
Autor: Monika Marin
Wydawnictwo: Pinus Media , Październik 2013
Cena 29,99 złotych. Książkę można kupić np. tu.
Więcej o autorce dowiesz się tutaj i na jej oficjalnym fanpage’u – kliknij tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze