Dealer wymienił starego Nissana na nowe BMW

Wczoraj obchodziliśmy "prima aprilis", ale pewien dealer BMW z Nowej Zelandii postanowił zrobić coś naprawdę na poważnie, mimo że brzmiało jak żart.

Dealer BMW z Nowej Zelandii ogłosił z okazji „prima aprilis” konkurs. Pierwsza osoba, która przyjdzie do salonu i zapyta o mężczyznę o imieniu „Tom” zostanie zwycięzcą konkursu. Nagroda była poważna, bowiem salon zaoferował wymianę starego samochodu na nowiutkie BMW Serii 1. I to bez dopłaty. 

Kilka dni wcześniej w lokalnych gazetach pojawiły się reklamy, ale widząc datę wiele osób potraktowały to jako żart. 

Tiana Marsh z Auckland potraktowała ogłoszenie poważnie i już o 5:30 pojawiła się w salonie ze swoim 15-letnim Nissanem Avenir. Nowe auto czekało już na właścicielkę.

Najnowsze

Muzyczna jazda przez epoki – wideo

Te dziewczyny potrafią się wczuć w każdą epokę muzyczną! Zobacz, jak wyglądały i czego słuchały za kółkiem kobiety na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Oto trio SketchShe. Ich flagowym numerem jest śpiewanie w samochodzie do muzyki z radia. Jednak nie robią tego standardowo. Tym razem przeniosą nas trochę w czasie. Dziewczyny potrafią wczuwać się we wszystkie style i epoki z ostatnich kilkudziesięciu lat!

Najnowsze

Drifterka przyprawia o zawał instruktorów – Wideo

Pewna azjatycka szkoła jazdy postanowiła zrobić psikusa swoim pracownikom. Do akcji wkracza kursantka-drifterka.

To miał być kolejny, niezbyt emocjonujący dzień w życiu instruktorów pewnej malezyjskiej szkoły jazdy. Za kierownicą młoda dziewczyna, z tyłu wielki miś, a pod maską potężny silnik. Jednak radząca sobie bardzo średnio za kierownicą matowego Nissana Silvia dziewczyna nagle wciska mocno gaz… i okazuje się, że jest to całkiem wprawna drifterka i kierowca wyścigowy, Leona Chin.

Najnowsze

Jedziesz na czewonym świetle? Ten film do Ciebie przemówi – Wideo

Właśnie rusza kampania Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, która ma na celu uświadomienie kierowcom, czym może się skończyć jazda na czerwonym świetle.

Patronat nad kampanią objęła Ambasada Brytyjska. Ta decyzja nie jest przypadkowa, bowiem właśnie w 1868 roku w Londynie pojawiła się pierwsza sygnalizacja świetlna.

Wjazd na czerwonym świetle lub jak niektórzy określają „wczesno-żółtym” albo „późno-pomarańczowym” jest piątą przyczyną wypadków w 2014 roku w Warszawie. W wyniku 58 wypadków poniosły śmierć 4 osoby, a 74 zostały ranne.

Film stworzony przez ZDM dość mocno przemawia do rozsądku.

Najnowsze

Kierowco – uważaj na jeże!

Wiosna to czas kiedy budzi się przyroda. Jadąc w trasę z pewnością zauważymy przebiegające sarny, ale czasem pod koła samochodu mogą trafić bardzo pożyteczne dla środowiska jeże.

Te małe, osiągające niespełna 40 centymetrów długości owadożerne ssaki budzą się do życia gdy temperatura podniesie się w okolice 15 stopni Celsjusza. W poszukiwaniu wody i pokarmu pokonują wtedy znaczne odległości, często przecinając ruchliwe drogi.

To dlatego wiosną najczęściej możemy zobaczyć potrącone przy poboczu jeże. W starciu z samochodem mają niewielkie szanse, choć eksperci twierdzą, że okaleczone jeże potrafią walczyć o życie bardzo długi czas. Zdarza się, że nawet ponad tydzień. 

Jednak potrzebujące pomocy jeże bardzo często nie wzbudzają zainteresowania przejezdnych, a gdy trafią do lecznic okazuje się, że jest już za późno. Portal jeze.org.pl nawołuje od kilku tygodni kierowców do zachowywania szczególnej ostrożności i spostrzegawczości. W razie potrzeby wystarczy wezwać odpowiednie służby, które zajmą się zwierzęciem.

Jeże objęte są w Polsce ścisłą ochroną, a do tego są bardzo pożyteczne. Buszujący w ogródku jeż żywi się wieloma szkodnikami.

Najnowsze