Danica Patrick nie dość dobra na F1?

Sukces odniesiony przez Danikę Patrick ożywił dyskusję wokół 30-letniej zawodniczki i kwestię obecności kobiet w Formule 1.

Historyczne pole position zdobyte przez Danikę na torze Daytona, w teorii, powinno otworzyć dla niej nowe perspektywy. Danica niejednokrotnie podkreślała, że nie interesuje jej kariera w F1. Czy teraz to się zmieni? Wciąż są tacy, którzy nie widzą tam dla niej miejsca, jednak nie ze względu na płeć, a na narodowość.

„Od dziesięciu lat powtarzam Berniemu, że powinien w końcu dopuścić kobiety do F1” – powiedział legendarny mistrz Niki Lauda.

„Kobieta w pierwszej szóstce zawodników oznaczałaby podwójną liczbę widzów przed telewizorem”.

fot. materiały prasowe

Lauda jednak nie widzi w tej roli Daniki Patrick.

„Techniczny poziom amerykańskich kierowców nie przystaje do standardów Formuły 1. Ostatnim Amerykaninem, który odniósł sukces w Europie, był Mario Andretti” – powiedział.

Zważywszy na to, że Andretti nie jeździ już od 30 lat, to faktycznie daje do myślenia.

Dr Helmut Marko z ekipy Red Bulla jeszcze bardziej nie przebiera w słowach.

„Wyścigowe osiągnięcia Patrick nie są wystarczające” – mówi.

Nieco bardziej dyplomatycznie wypowiedział się Sebastian Vettel:

„Przede wszystkim czapki z głów przed Daniką w uznaniu jej sukcesów. Niemniej rzeczywistość wyścigowa w Europie jest zupełnie inna od tej amerykańskiej”.

Najnowsze

Michael i William Dunlop w kampanii przeciw rakowi jąder

Bracia, a zarazem zawodnicy wyścigów Tourist Trophy na wyspie Man - Michael i William Dunlop postanowili poprzeć akcję zbierania funduszy w ramach kampanii walki z rakiem jąder. Sposób, w jaki to zrobili może Was zaskoczyć, ponieważ bracia pokazali się... nago.

Bratankowie mistrza TT Joey’a Dunlopa i zarazem synowie odnoszącego wiele sukcesów, Roberta Dunlopa, rozebrali się niemal do naga, pozostawiając jedynie buty, rękawice oraz kaski – te ostatnie umiejscowione w punktach „strategicznych”.

fot. materiały prasowe

Obu Panom w sesji zdjęciowej towarzyszyła modelka Laura Lacole. Cała akcja została zorganizowana w poparciu dla marszu organizowanego w Belfaście 16 marca, podczas którego zebrani będą apelować do mężczyzn, by wykonywali badania.

„William i Robert rozebrali się niemal całkowicie, pozostawiając jedynie buty, rękawice i hełmy po to, by zainspirować swoich fanów płci męskiej do zaangażowania w prowadzoną kampanię” – powiedziała Laura Lacole – „Kiedy zapytałam ich, czy taka sesja nie jest dla nich problemem, czy może się nie wstydzą, obaj bez wahania odpowiedzieli, że robią to dla dobrego celu” – podsumowała.

Jak widać, roznegliżowane modelki odchodzą w zapomnienie. Niedawno pisałyśmy przecież o Marco Melandrim, który nago promuje wyścigi motocyklowe. Czy rzeczywiście w tym kierunku powinny iść wszelkie kampanie związane zarówno z działalnością charytatywną, jak i reklamową? Niewątpliwie, bracia Dunlop mogą przekonać część damskiej publiczności, jednak czy ta sesja przekona ich fanów do walki z rakiej jąder i robienia badań?

Najnowsze

Pasy bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Stephen Weston zaprojektował pierwsze na świecie pasy bezpieczeństwa dla ciężarnych. Teraz szuka inwestorów gotowych włożyć pieniądze w produkcję.

Stephen współpracuje z manchesterskim uniwersytetem Bolton, jest również właścicielem firmy pod nazwą Technological Systems. Nad projektem pasa dla kobiet w ciąży pracował siedem lat, zainspirowany przez żonę, Lesley. Obecnie stara się zainteresować wynalazkiem szerszą publiczność i w konsekwencji przyciągnąć pieniądze.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Pas nosi nazwę piXie Harness i, jak zapewnia Weston, zwiększa poziom bezpieczeństwa dziecka w brzuchu matki, jak również komfort podróży samej ciężarnej.

Najnowsze

Lisa Kelly z „Ice Road Truckers” twarzą Worldtrucker

Worldtrucker ma nowego ambasadora: Lisę Kelly, kierowcę ciężarówki i gwiazdę serii telewizyjnej ”Ice Road Truckers”.

Worldtrucker to globalna społeczność kierowców i fanów samochodów ciężarowych, wspierana przez Volvo Trucks. 23 marca podczas Trucking Show w Louisville odbędzie się premiera aplikacji na smartfona i nowej strony internetowej, pomyślanych jako sposób na integrację społeczności. Lisa Kelly, nowa ambasadorka Worldtrucker, była jedną z pierwszych osób, które tę aplikację przetestowały. Tym samym upewniła się osobiście, że aplikacja stworzona przez kierowców z myślą o kierowcach faktycznie sprawdza się w praktyce.

Lisa Kelly
fot. worldtrucker.com

Volvo Trucks, które udostępniło swoje stoisko na potrzeby marcowej premiery, wyraża nadzieję, że te działania przyczynią się do wzrostu zainteresowania profesją kierowcy ciężarówki i na rynku przybędzie zawodowców.

Najnowsze

15-letnia Ana Carrasco testuje motocykl KTM

Motocyklistka, Ana Carrasco w tym sezonie - jako pierwsza kobieta - dołączy do rywalizacji pomiędzy uczestnikami klasy wyścigów motocyklowych - Moto3. W ubiegłym tygodniu, 15-latka testowała motocykl marki KTM na torze Almeria.

W tym samym czasie motocykl testował również Maverick Vinales, zespołowy kolega Any Carrasco. Carrasco należy do załogi Laglisse już od dłuższego czasu, jednak dotychczas podczas serii CEV Buckler Moto3 jeździła motocyklem Honda NSF250R.

W nadchodzącym miesiącu, motocyklistka ukończy 16 lat – wymagane minimum wiekowe do uczestniczenia w Moto3. Będzie to kolejne wyzwanie, któremu bohaterka stawi czoła.

fot. materiały prasowe

„Bardzo cieszę się, że moi sponsorzy dają mi takie możliwości. Debiut w mistrzostwach świata jest marzeniem każdego motocyklisty. Nie spodziewałam się tego i stąd we mnie tyle radości. Nie mogę doczekać się już nadchodzącego sezonu i mojego pierwszego wyścigu” – powiedziała Carrasco – „W Almerii nie testowałam swojego oficjalnego motocykla, ale możliwość dosiadania standardowej maszyny dostarczyła mi ogromu radości” – dodała.

Jak dotąd, Elena Rosell była jedyną zawodniczką uczestniczącą w wyścigach mistrzostw świata – w klasie Moto2. Rosell reprezentowała załogę QMMF Racing, jednak w następnym sezonie zostanie zastąpiona przez innego zawodnika. Pierwszą kobietą zaś, która zdobyła jakiekolwiek punkty w Grand Prix była Taru Rinne z Finlandii w 1988 roku, jeżdżąc w kategorii 125 cm3.

Najnowsze