Danica Patrick dostarcza pierwsze Camaro

Chevrolet dostarczył właśnie nowe Camaro do swojego pierwszego klienta. Postanowił przy okazji zrobić mu niespodziankę, ponieważ kluczyki wręczyła sama Danica Patrick.

Ceremonia przekazania pierwszego egzemplarza Chevroleta Camaro z rocznika modelowego 2016 odbyła się kilka dni temu na torze wyścigowym Texas Motor Speedway. Alican “Turk” Boyacioglu jest pierwszym klientem na świecie, która otrzymał przyszłoroczny model, a konkretnie jest to Camaro w wersji SS. Kluczyki wręczyła mu Danica Patrick, a następnie przewiozła go po torze i zostawiła swój autograf we wnętrzu samochodu.

Chevrolet Camaro przeznaczony na rocznik modelowy 2016 otrzymał kilka modyfikacji. Samochód jest lżejszy o 90 kg niż poprzednik. Pod maskę trafią zupełnie nowe silniki. Podstawowa jednostka to czterocylindrowy turbo-benzyniak o pojemności dwóch litrów. Rozwija 275 KM maksymalnej mocy oraz 400 Nm momentu obrotowego. Dostępna jest także nieco mocniejsza odmiana z silnikiem V6 o pojemności 3,6 litra. Ten motor generuje 335 KM oraz 385 Nm. Wisienką na torcie jest wersja z motorem V8 o pojemności 6,2 litra. Ten wariant „wyciska” 455 KM oraz 617 Nm. 

Na rynku amerykańskim ceny nowego Camaro startują w przeliczeniu od 105 tys. zł. Pierwsze egzemplarze nowego modelu trafią do klientów w ciągu kilku tygodni.

Najnowsze

Premiera nowości Ducati 2016 online już wkrótce!

Rozpoczęło się odliczanie do światowej premiery nowości Ducati na rok 2016!

Już w poniedziałek, 16 listopada o godz. 16:30, przy okazji targów motocyklowych EICMA w Mediolanie, Ducati zaprezentuje szeroką gamę nowych modeli na przyszły rok. Wystarczy odwiedzić stronę premiere.ducati.com i obejrzeć na żywo relację ze światowej premiery, by wziąć w niej udział.

{{ tn(10456) left }} Już wiemy, że w ofercie włoskiej marki pojawi się niezwykły Ducati Monster 1200R, tajemniczy i mroczny „X” oraz wiele niespodzianek z innych segmentów.

Można dołączyć do rozmowy na portalach społecznościowych wykorzystując hashtag #ducati2016.

Najnowsze

Wspomnień czar – nasze najlepsze zdjęcia z Rajdu Polski 2015

Zanim dotrwamy do jednej z najbardziej medialnych imprez rajdowych w Polsce, zachęcamy do powspominania Rajdu Polski 2015.

Rajd Barbórka zbliża się wielkmi krokami, a my tymczasem wspominamy… Aby przypomnieć sobie atmosferę tamtych dni, zachęcamy do obejrzenia naszych najlepszych fotek autorstwa Marcina Hennka z Rajdu Polski 2015.

Najnowsze

Szykuj motocykl – Motomikołajki w Warszawie 5 grudnia!

Motomikołajom nie straszny śnieg i ujemne temperatury! Kolejny raz wyciągną swoje motocykle z garażów, założą czerwone czapki i ruszą na ulice Warszawy zarażać świąteczną atmosferą i dobrym humorem.

Dla wielu motocyklistów MotoMikołajki.pl to impreza zamykająca sezon. W sobotę, 5 grudnia spod Stadionu Narodowego na Plac Zamkowy wyruszy parada MotoMikołajów, gdzie czekać będzie moc atrakcji!

MotoMikołajki.pl to coroczna inicjatywa charytatywna, aktywizująca środowisko motocyklowe, której celem jest pomoc dzieciom z mazowieckich rodzinnych i publicznych domów dziecka. W ramach każdej edycji, grupa zaangażowanych pasjonatów, organizuje uroczysty przejazd ulicami Warszawy oraz szereg atrakcji dedykowanych najmłodszym. Dzięki sponsorom i uczestnikom akcji udało się w ciągu ostatnich kilku lat przekazać pomoc przekraczającą 150 000 złotych.

Zbiórka motocyklistów rozpocznie się o 10-10:30 pod Stadionem Narodowym. Motocykliści wyruszą na Plac Zamkowy, gdzie organizatorzy zaplanowali kolejne atrakcje, w tym konkurs na NajMotocykl, NajMikołaja i NajMikołajkę.

MotoMikołajki to wyjątkowe wydarzenie integrujące warszawskie środowisko motocyklowe. Tylko w zeszłym roku w inicjatywę zaangażowało sie ponad 350 osób. Coroczny wzrost zainteresowania to dla nas motor napędowy, zachęcający do rozwoju inicjatywypodsumowują organizatorzy akcji.

Szczegółowe informacje o akcji, konkursach a także komunikaty dla MotoMikołajów znajdują się na stronie: www.motomikolajki.pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/MotoMikolajki.

Najnowsze

Z grypą za kierownicą

Siadanie za kierownicą po spożyciu alkoholu jest niebezpieczne i niezgodne z prawem. Podobnie groźne jest prowadzenie auta, kiedy złapie nas choroba.

 Brytyjskie badania pokazują, że chorując na grypę i przeziębienie znajdujemy się w podobnym stanie mentalnym co osoby pod wpływem alkoholu, a nasza koncentracja spada o ponad 50 procent.*

Jazda samochodem wymaga od kierowcy przede wszystkim odpowiedzialności. Dlatego pod wpływem choroby, złego samopoczucia czy w przypadku zażywania leków, które bezpośrednio wpływają na sprawność motoryczną, kierowca powinien zrezygnować z podróży lub np. przesiąść się na transport publiczny. Tym sposobem może uniknąć niebezpiecznych sytuacji wynikających ze spadku koncentracji, zaspania czy podenerwowania.

Niebezpieczne objawy
Prowadzenie pojazdu wymaga od kierowcy pełnej koncentracji na tym co dzieje się wokół niego. Typowe objawy przeziębienia lub grypy mogą jednak obniżyć koncentrację nawet o 50%. Bóle głowy, mięśni i stawów, gorączka, kaszel, katar, zmęczenie, a nawet dreszcze uniemożliwiają kierowcy bezpieczne prowadzenie samochodu. Ponadto w utrzymaniu skupienia na drodze przeszkadzają takie czynności towarzyszące chorobie jak czyszczenie nosa, ziewanie czy odruch kichania. Wówczas chwila nieuwagi prowadzi do częstego, gwałtownego hamowania czy dużo poważniejszych konsekwencji. Niebezpieczeństwo wypadku w takim stanie powinno zmobilizować chorego kierowcę do pozostania w domu. Badania pokazały, że czas reakcji osób z przeziębieniem i grypą znacznie się wydłuża, gwałtowne hamowania są częstsze, a kierowcy znacznie mniej uważają na to co dzieje się na drodze**.

Przyjmowanie leków
Zażywane leki także mogą mieć negatywny wpływ na zdolności motoryczne kierowcy. Niektóre z nich powodują bowiem senność, osłabienie czy łzawienie oczu. Kierowca przed zażyciem leku powinien uważnie zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce i sprawdzić, czy ma on negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aktywny środek leku może pozostawać w organizmie przez bardzo długi czas i wpływać negatywnie na kierowcę, który w takim przypadku powinien pozostać w domu albo jechać w samochodzie jako pasażer.

Źródła: *Cardiff University’s Common Cold Centre; ** everydayhealth.com; dailymail.co.uk; Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault.

Najnowsze