Karolina Chojnacka

Dacia Spring – wiemy, kiedy trafi na rynek „najtańszy elektryk w Europie”! Znamy też ceny!

Rumuński producent udowodnił wielokrotnie, że nowe auta mogą być proste i tanie, odnosząc w ten sposób niemały sukces. Teraz chce to powtórzyć na rynku elektryków.

Czy jest lepszy czas niż wiosna na r-EV-olucję? Zapowiadany przez producenta jako „najtańszy samochód elektryczny w Europie”, nowa Dacia Spring właśnie trafia na rynek i otwiera nowy rozdział w historii Daci.

Dacia Spring

Dacia Spring posiada silnik elektryczny o mocy 45 KM, ma długość 3734 mm, szerokość 1622 mm, wysokość 1516 mm a rozstaw osi to 2423 mm. Zgodnie ze słowami producenta samochód oferuje zasięg do 305 kilometrów (WLTP City) i 230 KM (WLTP). Pojemność baterii wynosi 26,8 kWh. Od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 15 sekund. To typowy samochód miejski, dla osób, które chcą bezemisyjnie poruszać się na krótkich, codziennych dystansach do pracy czy na zakupy.

Przeczytaj też: Nowa Dacia Spring Electric – uniwersalne, elektryczne auto na każdą kieszeń?

Dacia chce, by dzięki nowej Daci Spring elektromobilność była dostępna dla jak największej liczby osób. Elektryk został już wyceniony na rynkach zachodnich i jego ceny faktycznie wyglądają bardzo atrakcyjnie. Wciąż nie wiemy, jaka będzie cena samochodu w Polsce, ale eksperci spodziewają się, że w Polsce auto będzie jeszcze tańsze.

Dacia Spring

Dacia Spring będzie dostępna w kilku wariantach cenowych:

  • Dacia Spring Comfort – 16 990 euro – z klimatyzacją;
  • Dacia Spring Comfort PluS – 18 490 euro – z klimatyzacją, ekranem dotykowym, lakierem metallic i pomarańczowymi wstawkami ozdobnymi;
  • Dacia Spring Cargo (wersja 2 miejscowa) – cena nieznana;
  • Dacia Spring Business – cena nieznana.

Informacje te pochodzą z francuskich mediów, które podkreślają, że ceny te nie zostały potwierdzone przez producenta i pochodzą ze źródeł nieoficjalnych.

Według wcześniejszych doniesień, firma miała celować w 10 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu około 45 tysięcy złotych. To kwota, jaką trzeba obecnie zapłacić za spalinowy samochód segmentu A, podczas gdy elektryczne są znacznie droższe. Nawet jeśli rzeczywista cena będzie o kilka tysięcy euro droższa, to wciąż będzie bardzo atrakcyjna.

Dacia Spring

Pierwsze dostawy samochodów, zamówionych w przedsprzedaży, która rozpocznie się już 20 marca 2021 roku, trafią do klientów na jesień.

Model w wersji „Cargo”, w pełni użytkowy, bez tylnych siedzeń – idealny do dostawy na ostatnim kilometrze – będzie dostępny na początku 2022 roku.

Przeczytaj też: Dacia Spring to elektryk w cenie zwykłego, taniego auta

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze