Czy Mini Cooper SE może holować samolot Boeing 777F?

Już niedługo MINI Electric wzbogaci bezemisyjną mobilność o niepowtarzalną frajdę z jazdy! Bez hałasu, bez emisji, ale z imponującą mocą - ale czy jest, aż tak mocny, by holować samolot we Frankfurcie?

Produkcja seryjna MINI Cooper SE rozpocznie się w listopadzie 2019 r. w brytyjskim zakładzie w Oxfordzie.  Samochód bazuje na 3-drzwiowym MINI i łączy lokalnie bezemisyjną jazdę z typowymi dla marki, gokartowymi właściwościami jezdnymi, jakością premium oraz niezwykle wyrazistą stylistyką.

Podczas zorganizowanego wypadu na lotnisko we Frankfurcie nad Menem bliski wersji produkcyjnej prototyp nowego modelu pokazał, co może poruszyć elektromobilność w stylu MINI. MINI Cooper SE przejęło tam bowiem funkcję holownika samolotów. Mając na holu samolot transportowy Boeing 777F o masie własnej około 150 ton, elektryczne MINI ruszyło w drogę do pozycji załadunku. Przejazd tego niecodziennego zestawu został zarejestrowany i uwieczniony w formie wideoklipu. 45-sekundowy materiał, który powstał we współpracy BMW Group z Lufthansa Cargo, prezentuje MINI Cooper SE jako tzw. muscle car, który ciągnie po pasie startowym wielokrotnie większy i cięższy samolot transportowy.

Spontaniczny przyrost mocy połączony z wysokim, dostępnym od samego początku momentem obrotowym – tak można określić charakterystykę mocy silnika elektrycznego, dzięki któremu MINI Cooper SE mogło się sprawdzić na lotnisku jako muscle car. 

Podczas spektakularnego pokazu siły na lotnisku we Frankfurcie nad Menem prototyp MINI Cooper SE wziął na hol samolot, który kilka miesięcy wcześniej odegrał ważną rolę w prezentacji innowacyjnych koncepcji pojazdów i technologii BMW Group. 

Najnowsze

Widowiskowy poślizg na suchym asfalcie

To prawdopodobnie najdziwniejszy poślizg na drodze, jaki widzieliście. Jak do niego doszło?

Samochodowa kamera uchwyciła moment, w którym srebrny Volkswagen wyprzedza prawym pasem inne pojazdy. Następnie skręca na lewy pas jednocześnie naciskając hamulec… i w tym momencie pojawia się dym spod lewego tylnego koła, a samochód nagle skręca w prawo i zatrzymuje się na poboczu dopiero po wykonaniu pełnego obrotu o 360 stopni.

Jak doszło do tego zdarzenia? Czy Volkswagen miał zepsuty ABS? Może też problem z hamulcami, które nie działały równo i zdestabilizowały samochód?

Najnowsze

Wjechał w auto, które widać było z daleka

Macie pomysł co skłoniło tego kierowcę do spowodowania tak banalnej kolizji?

Auto z kamerą dojechało do skrzyżowania, gdy kierowca jadący  z naprzeciwka włączył kierunkowskaz informujący, że będzie skręcał w lewo. Po czym skręcił, prosto pod samochód z kamerą, którego kierowca nie miał szans niczego zrobić.

Przychodzi wam do głowy jakieś wytłumaczenie tej sytuacji? Kierujący Renault patrzył na auto po swojej lewej, a nie przed siebie? A może w ogóle nie patrzył na drogę?

Najnowsze

Rowerzysta na ślepo wjechał pod koła auta

Tylko wyjątkowy refleks i opanowanie pozwoliły temu kierowcy zapobiec tragedii.

Sytuacja miała miejsce poza terenem zabudowanym, gdzie przy jednopasmowej drodze wyznaczono na poboczu ścieżkę rowerową. W pewnym momencie była ona przeniesiona na drugą stronę, zmuszając rowerzystów do skorzystania z przejścia dla pieszych.

Rowerzysta na nagraniu nie tylko nie zsiadł z roweru, ale nawet nie rozejrzał się przed przejechaniem przez drogę. Jakimś cudem kierowca zdążył zjechać na lewą stronę i uniknąć tragedii.

Najnowsze

Skandaliczne zachowanie na przejściu dla pieszych

Każdy dobry kierowca wie, że przed przejściem dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. A jak określić kierowcę, który zachowuje się tak, jak ten na nagraniu?

Na wideo widzimy sytuację,  w której kierowca pierwszego samochodu zatrzymuje się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Drugi nie zamierza jednak czekać i omija pierwsze auto, zmuszając pieszego do zatrzymania się.

Gdyby mężczyzna na przejściu nie był uważny, zostałby zapewne potrącony. Nic dziwnego, że za tak poważne wykroczenie taryfikator mandatów przewiduje 500 zł i 10 punktów karnych.

Najnowsze