Czy ciężarówka może w trasie zaliczyć szybki pit stop? Okazuje się, że tak!

Czy ciężarówka może w trasie zaliczyć szybki pit stop? Okazuje się, że tak!

31 lipca 2020
1
1
Przewóz towaru niesprawną ciężarówką to niestety szara polska rzeczywistość. Zwykle kontrola Inspekcji Transportu Drogowego oznacza w takim przypadku koniec trasy, ale ten kierowca miał asa w zanadrzu.
Loading module...

Brak świateł hamowania stop w 32-tonowej ciężarówce zwrócił uwagę inspektora typującego pojazdy do kontroli prowadzonych przez dolnośląską Inspekcję Transportu Drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że niebezpiecznych usterek w pojeździe było więcej.

Z opon wystawały druty, nie wszystkie koła miały hamulce, a oś podtrzymywał materiałowy pas!

Kierowca zatrzymanej ciężarówki tłumaczył inspektorom, że omyłkowo założył światła na odwrót. W konsekwencji po naciśnięciu pedała hamulca, zapalały się światła cofania zamiast świateł stop. Kontrola wykazała także, że ciężarówka jechała na mocno już zużytych oponach. Dalsza jazda stwarzała realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pojazd nie posiadał także wymaganego oznaczenia.

W trakcie kontroli przewoźnik wezwał na miejsce serwis mobilny. Specjaliści wymienili cztery opony w ciężarówce, poprawnie zamontowali lampy, uzupełnili także luki w oznakowaniu. Dzięki ekspresowej naprawie przewoźnik uniknął zakazu jazdy i inspektorzy dopuścili pojazd do ruchu Nie uniknął jednak kary - zostało wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne za wcześniej stwierdzone nieprawidłowości. Konsekwencje niebezpiecznej jazdy poniósł też kierowca - otrzymał mandat karny.

Komentarze

Daro
31 lipca 2020 19:56
Jako podatnicy kupilismy nowe Busy MAN ubralismy jak ludzi a oni tak nekają nas kierowców takimi pierdolami. Wiekszosc kierowcow prosi sie o nowe opony o sprawne hamulce i co maja sie zwalniac bo pracy jest od cholery?