Cztery osoby ranne po wypadku karetki

Jazda pojazdem uprzywilejowanym bywa niebezpieczna, a inni kierowcy nieprzewidywalni. Ta sytuacja jest na to dobrym przykładem.

Do zdarzenia doszło w Lublinie na dużym skrzyżowaniu. Karetka na sygnale ominęła stojące na czerwonym świetle samochody, a kiedy jej kierowca upewnił się, że wszyscy kierujący umożliwiają mu przejazd, dodał gazu.

W tym momencie z prawej strony nadjechało Audi, które uderzyło w bok ambulansu. Ambulans z kolei uszkodził jeszcze Toyotę. W wypadku ucierpiała kobieta w ciąży, która była przewożona karetką, dwaj ratownicy medyczni oraz jedna osoba z Audi.

Rozstrzygnięcie winy w takich sytuacjach zwykle nie jest trudne. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego musi upewnić się, że wszyscy ustępują mu pierwszeństwa – jeśli tego nie zrobi i dojdzie do kolizji, to wina leży po jego stronie. Nie macie jednak wrażenia, że trzeba wykazać się sporą nieostrożnością, żeby nie usłyszeć z daleka karetki, a słysząc ją nie zdjąć nogi z gazu i nie zacząć się rozglądać skąd nadjeżdża? Tylko zamiast tego wjeżdżać na skrzyżowanie z niemałą prędkością?

Całe zdarzenie jest lepiej widoczne na pierwszym nagraniu, a na drugim możecie zobaczyć jak Audi bezwładnie wjeżdża na chodnik po zderzeniu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze