Czerwone światło na przejeździe kolejowym? Dla tych kierowców to powód, żeby wcisnąć gaz

Tyle każdego roku jest wypadków, w których samochód wjeżdża pod pociąg, a jeszcze więcej sytuacji, kiedy kierowcy zostają uwięzieni między rogatkami, bo zignorowali czerwony sygnał. Bydgoska policja zasadziła się więc na kierujących (ale nie tylko), mających problemy ze zrozumieniem czerwonego sygnału.

Celem działań policji było ograniczenie nieprawidłowych zachowań kierowców, rowerzystów oraz pieszych korzystających z przejazdu kolejowego. Między innymi zwracano uwagę na główny grzech uczestników ruchu drogowego, czyli niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy omijanie opuszczonych rogatek. Obecnie grozi za to mandat w wysokości 2000 zł!

Samochód zmiażdżony przez pociąg. PKP ujawnia dramatyczne nagranie

W trakcie dwugodzinnych działań policjanci odnotowali dziewięć wykroczeń. Dotyczyły one głównie niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarówno przez kierujących samochodami, rowerzystów, jak i pieszych. Funkcjonariusze namierzyli też w międzyczasie dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Seria potencjalnych samobójców na przejeździe kolejowym

Wobec czterech sprawców wykroczeń (2x prędkość i 2x wjazd na przejazd na czerwonym policjanci zastosowali postępowania mandatowe. W czterech kolejnych przypadkach zastosowali tylko pouczenie. Natomiast w stosunku do jednego kierowcy materiał filmowy zostanie przekazany policjantom z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście celem przeprowadzenia czynności w sprawie o wykroczenie. Policjanci nie wyjaśnili, co takiego zrobił ten kierujący.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze