Ewa Kania

W każdym samochodzie jest ukryta czerwona linka. Używaj jej tylko w awaryjnej sytuacji

Mieliście kiedyś taką sytuację, w której nie mogliście fizycznie zatankować swojego samochodu? Jesteście na stacji, bak pusty i nie macie go jak uzupełnić - co zrobić w takiej sytuacji? Poszukać czerwonej linki.

Do czego służy czerwona linka w bagażniku?

Jest to jedna z tych rzeczy, na którą nie zwracamy uwagi w samochodzie i obyśmy nigdy nie musieli z niej korzystać. Mowa o czerwonej lince, jaką znajdziemy ukrytą w bagażniku naszego samochodu. Jest to sposób na awaryjne otworzenie klapki paliwa.

Zwykle znajduje się ona gdzieś w zakamarku bagażnika, najczęściej pod jakąś klapką lub zaślepką. Jeśli mamy problem z niej znalezieniem, warto rzucić okiem do instrukcji obsługi.

Dlaczego klapka wlewu paliwa się zacina?

Kiedyś problemu nie było, ponieważ klapki otwierało się kluczykiem, a w nieco nowszych autach klapka nie miała zamknięcia, bo zamek znajdował się w korku. Jednak większość samochodów obecnie ma klapki zwalniane albo cięgłem w kabinie albo elektrycznie przyciskiem.

Jeździsz samochodem w ten sposób? Mechanik już zaciera ręce

Takie rozwiązanie jest wygodne, ale może ulec awarii. Linka może zerwać lub naciągnąć się, elektryczny silniczek odmówić współpracy, albo ogólnie cały mechanizm poddać się ze starości i zabrudzenia.

Ile kosztuje naprawa klapki wlewu paliwa?

Koszt naprawy klapki wlewu paliwa może wyraźnie różnić się, zależnie od tego, co dokładnie się zepsuło, jaki system zastosowano w naszym samochodzie oraz co to za auto.

W przypadku typowych problemów z klapką i modelu którejś z popularnych marek, naprawa powinna kosztować około 100 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze