Cupra zapowiada nowe modele. To dwa SUV-y i elektryk o zasięgu 440 km

Cupra ujawniła swoje plany na najbliższą przyszłość. Hiszpańska marka planuje, że do 2025 roku na drogi wyjadą SUV z napędem hybrydowym i dwa modele elektryczne. Dodatkowo producent zapowiada facelifting obecnej gamy modelowej.

Cupra ogłosiła, że do 2025 roku na rynku pojawią się trzy nowe modele z napędem hybrydowym i elektrycznym: Cupra Terramar, Cupra Tavascan i Cupra UrbanRebel. Zapowiedziano również odświeżenie dotychczasowej gamy.

Cupra Terramar – pierwszy zelektryfikowany SUV hiszpańskiej marki

W 2024 roku do gamy hiszpańskiego producenta dołączy Cupra Terramar, sportowy SUV dostępny z układem hybrydowym typu plug-in nowej generacji. Samochód będzie mógł przejechać około 100 kilometrów w trybie elektrycznym.

Jak zapowiada Cupra, jej pierwszy SUV z napędem hybrydowym będzie miał 4,5 m długości i połączy odważne proporcje z emocjonującym designem.

Cupra Tavascan – elektryczny SUV

W pełni elektryczna Cupra Tavascan będzie napędzana dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 306 KM. Samochód pojawi się na rynku w 2024 roku.

Cupra UrbanRebel – miejski samochód elektryczny

W 2025 roku na ulice wyjedzie Cupra UrbanRebel, czyli buntownicza wersja miejskiego samochodu elektrycznego. Lekka konstrukcja zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu pojazdu pomoże silnikowi elektrycznemu o mocy 226 KM rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,9 ​​sekundy i zapewnić mu zasięg do 440 kilometrów.

Cupra zapowiada również, że do 2025 roku nastąpi odświeżenie obecnej gamy modelowej – Cupra Leon, Cupra Formentor i Cupra Born.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze