Quantcast
Karolina Chojnacka

Cupra Formentor VZ5 – cena w Polsce. Limitowany CUV nie jest tani

Cupra Formentor VZ5 zostanie wyprodukowana w limitowanej liczbie 7000 egzemplarzy. Specyfikacja Formentora VZ5, nawiązującego nazwą do hiszpańskiego określenia „Veloz”, czyli szybki, została dostosowana do oczekiwań fanów sportowej jazdy, a to kosztuje...

Cupra Formentor sygnowana skrótem VZ, od słowa Veloz (hiszp. „szybki”), ma zapewnić wyjątkowe wrażenia najbardziej wymagającym fanom dynamicznej jazdy. Model został specjalnie zaprojektowany, by oddać DNA marki, łączącej sportowe osiągi z wysokim komfortem podróży.

Cupra Formentor VZ5 napędzana jest 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM i maksymalnym momencie obrotowym 480 Nm. W połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h już w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ustalona na 250 km/h.

Cupra Formentor VZ5 – cena w Polsce

Cena Cupry Formentor VZ5 w Polsce zaczyna się od 312 000 złotych.

Cupra Formentor VZ5
Cupra Formentor VZ5, fot. materiały prasowe / Cupra

Cupra Formentor VZ5 zostanie wyprodukowana w limitowanej liczbie 7000 egzemplarzy. W 2022 roku firma zapowiedziała produkcję 999 sztuk tego modelu w unikalnym kolorze Taiga Grey. Od listopada można składać zamówienia na samochód w salonach w całej Polsce.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze