Karolina Chojnacka

Cupra będzie w 100% elektryczna, a Seat? Jakie plany na przyszłość mają Hiszpanie?

Cupra dołącza do marek, które w przyszłości będą produkować wyłącznie samochody elektryczne. Kiedy to nastąpi? I jaka przyszłość czeka Seata?

Cupra pojawiła się na targach IAA Mobility w Monachium, aby przedstawić wizję elektrycznej przyszłości marki. Producent zaprezentował, jak przystało na panujące trendy, dwa modele elektryczne – Born, którego produkcja już się rozpoczęła oraz UrbanRebel Concept, będący zapowiedzią miejskiego crossovera, który pojawi się w 2025 roku. Przy okazji Cupra ogłosiła, że w przyszłości będzie produkować tylko samochody elektryczne.

Cupra stawia na pełną elektryfikację – od kiedy?

Prezes Cupry, Wayne Griffiths, zapowiedział, że ambicją hiszpańskiej marki jest przestawienie się na produkcję samochodów elektrycznych od 2030 roku.

Przejście na produkcję wyłącznie samochodów elektrycznych jest częścią planu zwanego Future: Fast Forward. Jego głównym założeniem jest produkcja miejskiego i taniego elektryka, który będzie miał szansę przeobrazić cały hiszpański przemysł motoryzacyjny. Poza wspomnianymi wcześniej modelami Cupra szykuje na 2024 rok także premierę nowego, elektrycznego SUV-a, Tavascana.

Co czeka Seata?

Podczas targów IAA Mobility w Monachium Wayne Griffiths wyznał:

Seat będzie koncentrował się na hybrydyzacji napędów oraz wysokowydajnych silnikach spalinowych.

Przyszłość jest elektryczna

Deklaracją o produkcji wyłącznie samochodów elektrycznych Cupra dołączyła do grona innych marek, które w ostatnim czasie zdecydowały się na podobny krok. Pełną elektryfikację w najbliższych latach zadeklarowali między innymi Hyundai, Renault, Ford, DS czy Opel. W obliczu zapowiedzi władz UE, które chcą całkowitego zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych po 2035 roku, możemy się spodziewać, że grono to będzie stale się rozszerzać o kolejnych producentów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze