Karolina Chojnacka

Cristina Gutiérrez z pękniętymi dwoma kręgami dojechała do mety Rajdu Kazachstanu!

Rajd Kazachstanu pokazał, że zawodnicy już ostro przygotowują się do póki co jeszcze odległego Rajdu Dakar 2022 i nie zamierzają odpuszczać! Największe brawa należą się niewątpliwie Cristinie Gutiérrez, która absolutnie zdominowała konkurencję w klasie T3 i to jadąc z dwoma pękniętymi kręgami!

Zaledwie miesiąc po domowym zwycięstwie na inauguracji sezonu Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country w Rajdzie Andaluzji, Cristina Gutiérrez z zespołu Red Bull Off-Road Junior pokazała, że nadal jest w gazie, demolując swoją konkurencję w klasie T3 w Rajdzie Kazachstanu. I to nawet mimo poważnego upadku, w którym pękły jej dwa kręgi.

Cristina Gutiérrez nie marnowała czasu, od samego początku startu Rajdu Kazachstanu pokazując, że to ona będzie w tym roku kierowcą do gonienia nie tylko w Kazachstanie, ale w całym sezonie Pucharu Świata FIA Cross Country utrzymują prowadzenie aż do ostatniego etapu rajdu.

Jednak kiedy jej OT3 przyjął ogromne uderzenie na 30 kilometrze finałowego, 260-km etapu, rozpoczął się prawdziwy dramat. Gutiérrez dzielnie dowiozła prowadzenie w swojej maszynie do mety i chwilę później została przetransportowana do szpitala:

Dziękuję za wszystkie wiadomości i okazane wsparcie. Kończymy Rajd Kazachstanu z dobrym wynikiem i drobną blizną na ciele. Do samej mety czułam ogromny ból i zdecydowano, żeby wysłać mnie prosto do szpitala, gdzie zrobiono mi tomografię, która potwierdziła pęknięcie dwóch kręgów.

Z dwoma zwycięstwami w Pucharze Świata FIA Cross Country, Cristina Gutiérrez pracuje teraz nad powrotem do pełnej formy przed Rajdem Silk Way, który odbędzie się na początku lipca.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze