Citroen C3: kolejna genewska premiera

Światowa premiera nowego Citroena C3 odbędzie się z okazji salonu samochodowego w Genewie. Samochód zostanie wprowadzony do sprzedaży w kwietniu 2013 roku.

Przód zyskał nowy wyraz, m.in. dzięki wbudowanym światłom dziennym LED. Światła tylne również zostały zmodyfikowane. Nowy atramentowy lakier Bleu Encre wzbogaca paletę dostępnych lakierów.

Nowy C3, jak zapewnia producent, należy do najbardziej kompaktowych modeli w swojej kategorii. Jego wymiary (3,94 m długości, 1,71 m szerokości) i średnica zawracania wynosząca 10,2 m. Pojemność bagażnika natomiast wynosi 300 litrów.

fot. Citroen

Model jest wyposażony w szybę przednią Zénith, zwiększającą pole widzenia pasażerów z przodu o 80°do góry. C3 może być też wyposażony w kamerę cofania czy też w radio CD mp3, Connecting Box (zestaw głośnomówiący Bluetooth, wejścia jack i USB), system nawigacji eMyWay czy Hifi System.

fot. Citroen

Nowy Citroen C3 dysponuje 3-cylindrowymi benzynowymi silnikami nowej generacji PureTech o pojemności skokowej 1.0 l i 1.2 l. Silniki PureTech mają zapewnić zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o około 25%. Silniki VTi 68 i VTi 82 osiągają poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla w przedziale od 4,3 do 4,5 l/100 km i od 99 do 104 g CO2/km. Ofertę silników benzynowych uzupełnia jednostka VTi 120 dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

W ofercie jest też 5 silników wysokoprężnych, z których 3 występują w technologii mikro-hybrydowej e-HDi, z systemem Stop&Start (HDi 70, e-HDi 70, 4HDi 90, e-HDI 90, e-HDi 115).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze