Karolina Chojnacka

Citroen Ami – plastikowy samochód dla 14-letnich kierowców

Citroen ma nowy samochód, z którym chce trafić na rynek niezagospodarowany przez większość głównych producentów samochodowych. Nowy Citroen Ami to samochód dla kierowców w wieku zaledwie 14 lat.

Mały, dwumiejscowy pojazd francuskiego producenta samochodów, Citroen Ami, jest napędzany skromnym silnikiem elektrycznym o mocy 6 kW, więc zgodnie z francuskim prawem może nim kierować osoba w wieku zaledwie 14 lat i nie jest wymagane, by posiadała prawo jazdy.

Przeczytaj też: Elektryczny Rolls-Royce dla dzieci

Pojazd osiąga prędkość maksymalną 45 km/h, jego nadwozie jest wykonane z tworzywa sztucznego i ma bardzo proste wnętrze.

Citroen Ami ma funkcje, które mogą spodobać się nastolatkom znającym się na technologii i jest sprzedawany wraz ze smartfonami i konsolami do gier wideo z dużej sieci francuskich sklepów z elektroniką.

https://www.youtube.com/watch?v=ALFSHP6RnHk

Przeczytaj też: Elektryczne Ducati dla dzieci

We Francji zakup najbardziej podstawowej wersji kosztuje 6000 euro. Citroen powiedział, że do tej pory przyjął 1000 zamówień na pojazd od klientów we Francji.

Olivier Garcia, szef produktów francuskiego sprzedawcy elektroniki Fnac Darty, powiedział:

Pierwszym klientem, który przyszedł… był nastolatek i jego tata

Powiedział, że szukają bezpieczniejszej alternatywy dla skutera elektrycznego lub motoroweru, zwykłego środka transportu używanego przez młodych Francuzów do poruszania się po miastach.

Citroen Ami – plastikowy samochód dla 14-letnich kierowców

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze