Ciekawostki Michelin na pikniku naukowym w Warszawie

Jak zbudowane są koła do pojazdów kosmicznych i opony do samochodów elektrycznych? Czy koło może mieć własny silnik? Jak wykorzystuje się w oponach właściwości elastomerów i polimerów? Wszystkiego dowiesz się już w ten weekend na ekspozycji Michelin podczas pikniku naukowego w Warszawie.

fot. Michelin

W sobotę 12 czerwca w Warszawie odbędzie się największy w Europie plenerowy happening naukowy – Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki. Swoje osiągnięcia naukowe zaprezentuje ponad 200 firm i instytucji z całego świata. Obszar szczególnie angażujący wysiłki naukowców to ochrona środowiska – a jednym z wyzwań jest konieczność pogodzenia dynamicznego rozwoju motoryzacji z troską o ekologię.

Po drogach świata porusza się obecnie 900 milionów samochodów, a do 2030 roku ich liczba wzrośnie do 1,5 miliarda. Każdego roku samochody emitują ok. 5 miliardów ton CO2. Firma Michelin będzie uczestniczyć w Pikniku Naukowym, by przybliżyć uczestnikom przyszłościowe rozwiązania, mogące ograniczyć szkodliwy wpływ motoryzacji na środowisko. 

Wykorzystanie elastomerów i polimerów, czyli technologii Green Power Compound do budowy opon.
fot. Michelin

14 edycja Pikniku Naukowego odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, na warszawskim Powiślu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Wielki Mikroświat”. Zaplanowano ponad 1000 pokazów  z najróżniejszych dziedzin wiedzy, takich jak fizyka, matematyka, czy najnowsze technologie. Właśnie w tej ostatniej kategorii zaprezentuje się na Pikniku Naukowym Firma Michelin, w namiocie numer 150. 

Wśród nowatorskich rozwiązań, które Michelin będzie przybliżał publiczności, znajdzie się Active Wheel, czyli pomysł koła mającego własny silnik i zawieszenie. To rozwiązanie było prezentowane w ubiegłym tygodniu w Rio De Janeiro, podczas międzynarodowego spotkania na temat ekorozwiązań w motoryzacji – Michelin Challenge Bibendum. 

Dowiedz się jak zbudowano i testowano  Lunar Wheel, czyli koło do pojazdów komicznych.
fot. Michelin

Goście Pikniku Naukowego, którzy odwiedzą namiot Michelin, dowiedzą się czym różnią się opony do samochodów elektrycznych od opon do aut osobowych z silnikami paliwowymi. 

Michelin zaprezentuje też podczas Pikniku Naukowego tajemnice skomplikowanej budowy opony i najnowsze pomysły naukowców dotyczące wykorzystania elastomerów i polimerów, czyli technologii Green Power Compoud. 

Goście Pikniku, którzy odwiedzą namiot Michelin będą mogli także dowiedzieć się jak zbudowano i testowano  Lunar Wheel, czyli koło do pojazdów komicznych.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze