Roksana Ćwik

Christina Nielsen i Katherine Legge – kobieca załoga przesiada się do Lamborghini

Dwie czołowe zawodniczki amerykańskich wyścigów długodystansowych IMSA SportsCar Championship utworzą jedną załogę w sezonie 2020. Christina Nielsen i Katherine Legge zasiądą za kierownicą Lamborghini, nowego zespołu GEAR Racing w serii IMSA SportsCar Championship .

„GEAR to skrót od Girl Empowerment Around Racing i naszą misją jest zainspirowanie dziewczyn do tego, by były silne, mądre i odważne w świecie wyścigów oraz w życiu” – powiedziała dyrektorka marki GEAR Kara Kenney. „Jesteśmy podekscytowani tym, że Katherine i Christina są częścią naszego zespołu i nie moglibyśmy znaleźć lepszego partnera niż Grasser”.

Samochód w barwach GEAR Racing będzie wystawiany przez austriacki warsztat Grasser Racing Team, który w 2015 roku został namaszczony jako fabryczny skład Lamborghini. Zespół ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. w dwóch najbardziej prestiżowych wyścigach sezonu IMSA – 24 godziny Daytona oraz 12 godzin Sebring.

Christina Nielsen to dwukrotna mistrzyni IMSA z lat 2016-2017, kiedy to dzieliła Ferrari wraz z Alessandro Balzanem. Od tamtej pory duńska zawodniczka ścigała się za kierownicą Porsche oraz Hondy: „Mam to szczęście, że będę mieć bardzo silnych partnerów w walce o moje trzecie mistrzostwo w IMSA. To moja ulubiona seria i nie mogę doczekać się ponownej współpracy z Katherine, a Grasser to jeden z najbardziej konkurencyjnych zespołów w stawce”.

Katherine Legge przez ostatnich kilka sezonów była związana z zespołem Meyer Shank Racing i rywalizowała za kierownicą Hondy, odnosząc odniosła cztery zwycięstwa i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2018. W tegorocznym cyklu była częścią w pełni kobiecej załogi, mając Nielsen za partnerkę w trakcie ośmiu z jedenastu rund: „Dopiero niedawno dowiedziałam się o tym wszystkim. Christina i ja poznaliśmy Karę mniej więcej w tym samym czasie, a jej firma zakontraktowała GRT i szybko zestawiła nas w jednej załodze. To niesamowite jak szybko ten program zyskał ręce i nogi. Wspaniale będzie znów jeździć z Christiną. Chodzi o coś więcej niż ściganie – chodzi o inspirowanie kolejnego pokolenia i wyłamywanie się z szablonu. IMSA jest moim domem od wielu lat i nie mogę doczekać się startu sezonu”.

Przyszłoroczny sezon serii IMSA zostanie zainaugurowany wyścigiem 24h Daytona w dniach 25-26 stycznia.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze