Christian Savonitti - niepełnosprawny zawodnik Freestyle Motocross

27 lutego 2020
Christian Savonitti jest niepełnosprawny od 15 roku życia, jednak specjalnie przygotowany motocykl i "Mototerapia" umożliwiły mu powrót do sportu.

Christian Savonitti uległ wypadkowi w wieku 15 lat, podczas prywatnego treningu motocyklem na torze. Od tamtej pory jest sparaliżowany od pasa w dół. Obecnie ma 24 lata i pracuje jako urzędnik w biurze technicznym. Nie porzucił sportu, nadal dbał o kondycję i ścigał się gokartami, a 3 lata temu los dał mu niepowtarzalną szansę powrotu do jazdy motocyklem.

Zgłosił się do niego Daboot Team i Alvaro Dal Farra z programu "Mototerapia" i zaproponowano mu zbudowanie przystosowanego motocykla oraz naukę jazdy nim. Motocykl wyposażono w specjalną klatkę, która unieruchamia kończyny dolne, jak i zabezpiecza całe ciało w razie upadku. Dzięki temu Christian nie tylko wrócił do jazdy motocyklem, ale został także zawodnikiem Freestyle Motocross, który skacze i występuje na motocyklu, pomimo swojej niepełnosprawności:

- Podczas występów zawsze daję z siebie wszystko, ponieważ chcę pokazać, że nawet po tak wielkiej traumie jak moja, powrót na motocykl jest możliwy i daje taki sam przypływ adrenaliny – mówi zawodnik.

Nie ma tygodnia, żeby Christian nie angażował całego siebie w poprawę swoich osiągnięć. Kolejny raz udowadniając, że wola jest tym, co czyni różnicę i że przy odpowiednim przygotowaniu, nawet niemożliwe - staje się rzeczywistością!

Zobacz także: Zobacz także: Ta fundacja pomaga niepełnosprawnym wrócić do jazdy motocyklem

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!