Edyta Klim

The Bike Experience – pomaga niepełnosprawnym wrócić na motocykl

The Bike Experience to organizacja charytatywna, która pomaga motocyklistom po ciężkich wypadkach. Wspiera, pomaga, uczy i poszerza możliwości, by oni znów mogli jeździć motocyklami.

Organizacja The Bike Experience zapewnia przede wszystkim wykwalifikowanych instruktorów i zaadaptowane, zmodyfikowane na potrzeby niepełnosprawnych, motocykle (Suzuki SV650, Aprilia Mana w automacie). Ale także pozytywne nastawienie psychiczne, poczucie bezpieczeństwa, motywację i zwiększenie wiary w swoje możliwości. Po pierwszych krokach nauki jazdy od nowa, eksperci pomagają kupić i dostosować własny motocykl i tym samym sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe.

Od kwietnia 2011 do 2015 roku ponad 170 motocyklistów wróciło dzięki niej do regularnej jazdy motocyklem. Pokonali strach, własne słabości i ograniczenia ciała, by znów w pełni czerpać radość ze swojej pasji.

Pomysłodawcą i założycielem organizacji jest Talan Skeels-Piggins, który sam w 2003 roku uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu i jest sparaliżowany od pasa w dół. Obecnie przystosowanym motocyklem startuje w wyścigach:

– Kiedy jadę, nie czuję się niepełnosprawny – czuję się wolny od mojego wózka. Lubię to poczucie podniecenia i niezależności, tak jak kiedyś. Dotarcie do tego punktu to była walka, ale było warto! Chciałem pomóc innym motocyklistom z niepełnosprawnością, by mogli poczuć, jak fantastycznie jest powrócić powrotem na motocykl. Bez upadków i niepowodzeń, których ja doświadczyłem. Dlatego powstała The Bike Experience – mówi Talan.

Organizacja utrzymuje się jedynie z dotacji i wkładów sponsorów oraz wsparcia wolontariuszy. Więcej dowiecie się o niej na oficjalnej stronie: http://www.tbex.co.uk

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze