Chłopak na rowerze wyskoczył prosto pod samochód

Skąd u młodego rowerzysty skłonność do tak niebezpiecznego zachowania? Nie wiemy, choć (patrząc na wyczyny wielu dorosłych rowerzystów) się domyślamy.

Chłopak na rowerze jechał sobie dziarsko chodnikiem, ale zamierzał zjechać na poprowadzoną po drugiej stronie jezdni drogę dla rowerów. Zeskoczył z chodnika na przejście dla pieszych i nagle zaskoczenie! Odkrył, że na drodze dwukierunkowej pojazdy jadą z dwóch kierunków! A z jego prawej strony nadjeżdżało auto, któremu wyjechał przed maskę.

Rowerzysta myślał, że jest pieszym, potrącił go samochód

Nie pytamy, gdzie są rodzice i dlaczego nie nauczyli go prawidłowego zachowania w ruchu drogowym. Pewnie sami nie jeżdżą lepiej. Nie pytamy czy nic go nie nauczył kurs na kartę rowerową. Pewnie nigdy na niego nie poszedł. Nie pytamy, dlaczego nie zsiadł z roweru, tylko przejechał na nim po przejściu.

Rowerzysta na ślepo wjechał pod koła auta

Ale zapytamy co ma w głowie człowiek, którego tak bardzo nie obchodzi własne życie, że nawet nie chce mu się sprawdzić, czy nie wjeżdża pod samochód? Tym razem auto nie jechało szybko, a kierowca był czujny. Tym razem.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

to standardowe postępowanie rowerzystów

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze