Chevrolet nagradza filmowców na festiwalu we Wrocławiu

W konkursie Chevroleta i MOFILM, będącego częścią międzynarodowego festiwalu we Wrocławiu, niekwestionowanymi zwycięzcami, którzy pokonali ponad 100 innych uczestników, zostali Keith Rivers i Caleb Buse z Seattle w USA.

 

Kadr z filmu How to film 101 (Oregon) Keitha Riversa i Kaleba Buse, nagrodzony w konkursie Route 66 Chevroleta i MOFILM na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
fot. Chevrolet

Jakiś czas temu pisałyśmy o rozpoczęciu konkursu organizowanego przez Chevroleta i MOFILM, który  polegał na zgłaszaniu trzydziestosekundowych filmów  w dwóch kategoriach. W pierwszej poproszono ich o uchwycenie wyjątkowego ducha pierwszych podróży legendarną trasą Route 66.

W drugiej kategorii filmowcy mieli stworzyć krótki film, zachęcający nas do wykorzystywania każdej nadarzającej się szansy i dzięki temu sprawienia, że każdy nasz dzień będzie wyjątkowy – czyli po prostu „Make it happen”, jak głosi hasło europejskiej urodzinowej kampanii reklamowej marki Chevrolet.

W kategorii „Missed Opportunities” zwyciężył film „Through The Lens” braci Alexa i Bena Tedesco z Los Angeles w USA, z kolei w kategorii „Route 66″ triumfowali Keith Rivers i Caleb Buse. Oba zespoły otrzymały stypendia filmowe w wysokości 8000 dolarów. Pierwsze miejsce w konkursie generalnym zdobyli Rivers i Buse za film „How To Film 101 (Oregon)”.

Pracę początkujących filmowców oceniali polska prezenterka radiowo-telewizyjna Monika Richardson i dyrektor generalny Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty” Radosław Drabik, a także panel ekspertów MOFILM i osoby odpowiedzialne za reklamę i PR w Chevrolet Europe.

Konkursy w ramach Route 66 MOFILM, przeprowadzane podczas wydarzeń takich jak festiwal „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu, oferują niezależnym twórcom filmowym szansę nie tylko zaprezentowania swoich prac reżyserom oraz producentom telewizyjnym i filmowym, ale także spotkania się z firmami zajmującymi się międzynarodową dystrybucją filmową.

Konkurs filmowy przeprowadzany przez MOFILM i Chevroleta oferuje najatrakcyjniejszą nagrodę wśród tego typu inicjatyw społecznościowych. Zwycięski film Route 66 będzie wyświetlany podczas transmisji finału Super Bowl XLVI w lutym 2012 r.

Chevrolet i MOFILM od 2009 r. organizowały podobne inicjatywy w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Europie. Konkurs Route 66 stanowi ich pierwsze wspólne globalne przedsięwzięcie.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem MOFILM będzie również pracował nad przysłanymi scenariuszami, aby pomóc nakierować i zachęcić filmowców do nakręcenia możliwie najlepszego filmu w kategorii Route 66 na jakiejkolwiek trasie na świecie, oddając nastrój czystej radości i przyjemności z jazdy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych filmów:

 

W celu zgłoszenia się do konkursu Chevroleta Route 66, chętni mogą zalogować się na stronie www.Mofilm.com/ChevroletRoute66 i pobrać regulamin. Ostatecznym terminem zgłaszania filmów konkursowych jest 1 grudnia 2011 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze