Chevrolet Corvette od Dallas Performance – Czarna Bestia

Ten samochód ma taką moc, że wsiadając za jego kierownicę po raz pierwszy, lepiej zamówić sobie dodatkowo doświadczonego instruktora. Z tak mocnymi samochodami nie ma żartów - pod maską tego Chevroleta Corvette drzemie ponad 1300 KM. Tak, to nie pomyłka - 1300!

 

Już sam wygląd tego samochodu wzbudza respekt…
fot. Dallas Performance

Z wyciskania ostatnich „potów” z samochodów słyną przede wszystkim tacy tunerzy jak Switzer Performance, AMS Performance, Brabus czy też Renntech. Do ścisłej czołówki dołącza teraz amerykańska firma – Dallas Performance. Tuner nie musi nikogo do siebie długo przekonywać – wystarczy obejrzeć ciekawie zmontowany film, by przekonać się, co potrafią samochody po opuszczeniu garażu tej firmy.

Najważniejsze zabiegi, jakie zostały przeprowadzone na Corvett’cie to zamontowanie do zmodyfikowanego silnika V8 układu doładowania TwinTurbo oraz założenie nowej, wytrzymalszej rzecz jasna, skrzyni biegów. Żeby tego było mało, mocno obniżono wagę samochodu, wymieniając niektóre elementy na karbonowe zamienniki.

Całość zmian owocuje porażającą mocą wynoszącą dokładnie 1302 KM i potężnym momentem obrotowym równym 1662 Nm. Wszystko to w połączeniu z napędem na tylną oś sprawia, że zastanawiamy się nad tym, jak wielkim osiągnięciem musi być ruszenie tym autem z miejsca utrzymując kierunek jazdy na wprost i nad tym, czy wystarczy nam opon zanim znajdziemy wulkanizatora?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze