Karolina Chojnacka

Chcesz mieć kultowego Peugeota 205 GTI w stanie „igła”? Wreszcie możesz kupić pewniaka!

Profesjonalnie odnowiony czarny Peugeot 205 GTi z silnikiem 1,9 l może być twój! Auto ma certyfikat autentyczności, więc masz pewność, że nie kupujesz kota w worku.

Z okazji 210-lecia marki Peugeot stowarzyszenie L’Aventure Peugeot rozpoczęło nową działalność ‒ renowację i sprzedaż historycznych samochodów. Samochody będą poddawane renowacji w warsztatach Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. Po renowacji otrzymają certyfikat autentyczności, a następnie będą wystawione na sprzedaż.

Wybór pierwszego samochodu do renowacji padł na kultowy model marki ‒ czarny Peugeot 205 GTi z silnikiem 1,9 l. Samochód zostanie odrestaurowany w warsztatach Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. Będzie to okazja do pokazania talentu i know-how pracowników z różnych specjalizacji, niezbędnych dla wykonania wysokiej klasy renowacji: mechaników, tokarzy, rymarzy i blacharzy.

Peugeot 205 GTi

Przeczytaj też: 210-lecie marki Peugeot

Nowa działalność będzie możliwa tylko dzięki dostępowi do części zamiennych. Od siedmiu lat stowarzyszenie działa na tym polu i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. Zwraca się do tradycyjnych dostawców o dorobienie brakujących części, a jeśli ich produkcja jest niemożliwa, wykorzystywana jest technika druku 3D.

W 2021 roku profesjonalnie odrestaurowane samochody, sygnowane „Parl’Aventure Peugeot”, będzie można zobaczyć TUTAJ. Będą tu również prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.

Przeczytaj też: Test Peugeot 208 GTI – nie mów do mnie kotku…

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze