Chcesz mieć bolid Formuły 1? Jordan EJ12 właśnie trafił na aukcję!

10 września 2020
Entuzjaści sportów motorowych, którzy chcieliby mieć własny bolid F1, właśnie otrzymują niezwykłą szansę stania się posiadaczami kawałka historii Formuły 1. Jordan Honda EJ12 z 2002 roku trafił na aukcję w wiodącym domu aukcyjnym klasycznych samochodów The Market.

Samochód jest w pełni sprawny i oferuje potencjalnym właścicielom możliwość udziału w niektórych z najbardziej prestiżowych historycznych wydarzeń ze świata sportów motorowych na całym świecie. Dzięki wymianie silnika, obszernym częściom zamiennym i pakietowi ustawień warsztatu, nowy właściciel samochodu będzie mógł cieszyć się niesamowitymi osiągami bolidu podczas jazdy.

Przewidywana cena sprzedaży wynosi od 150 000 do 250 000 funtów.

Tristan Judge, dyrektor The Market, powiedział:

Jako jeden z zaledwie dwóch pozostałych podwozi zbudowanych przez zespół Jordan F1 w 2002 roku, unikalność tego samochodu już teraz czyni go niezwykle atrakcyjnym i pożądanym.

Dzięki wprowadzonym zmianom w silniku samochód jest znacznie bardziej użyteczny niż większość najlepszych samochodów wyścigowych, co oznacza, że ​​nowy właściciel może praktycznie sam przychodzić na imprezy i cieszyć się jego oszałamiającymi osiągami. Sprzedawca ciągle nam mówi, jak zdumiony był zdolnością tego samochodu do otwierania drzwi dla fantastycznych wydarzeń i niezwykłych ludzi, w tym wielu byłych kierowców F1.

Przeczytaj też: Aukcja unikatowego bolidu Mercedesa

Pierwotnie pilotowany przez dwukrotnego mistrza Indianapolis 500 i byłego kierowcę F1, Takumę Sato, ten konkretny samochód, podwozie numer jeden, był prowadzony i testowany podczas debiutu na Silverstone w styczniu 2002 roku , a następnie pojawił się na premierze zespołu w następnym miesiącu.

Bolid był jednym z zaledwie pięciu podwozi zbudowanych w tamtym roku przez zespół Jordan F1 i oprócz innego znajdującego się w muzeum Hondy, jest jedynym znanym i zachowanym egzemplarzem.

W przeciwieństwie do oryginalnej specyfikacji, samochód jest teraz wyposażony w silnik Judd KV8 Zytec S3000 Formula 3000, współpracujący z pięciobiegową skrzynią biegów Lola/Hewland. Modyfikacje oznaczają, że samochód nadal zachowuje niesamowite osiągi, ale jest znacznie tańszy w eksploatacji i znacznie bardziej użyteczny.

Do bolidu dołączone jest wszystko, czego potencjalny nabywca potrzebuje, aby nim jeździć, w tym dodatkowe zestawy felg i opon, a także wybór części zamiennych, w tym wahacze poprzeczne i różne narzędzia:

Zwycięzca licytacji nie tylko otrzyma najwyższej klasy samochód wyścigowy i pakiet części zamiennych, który jest gotowy do akcji, nowy właściciel może również wziąć udział w Mistrzostwach Boss GP! Z pewnością  jest to okazja, której prawdziwy entuzjasta sportów motorowych nie może przegapić.

Aukcja rozpocznie się 22 września i potrwa do 29 września.

Przeczytaj też: Legendarne Ferrari 250GT na aukcji

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!