Ceny paliw w Święta Wielkanocne. Tak tanio na stacjach nie było od dawna

Spadki cen paliw na stacjach to bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy w weekend ruszą w trasę, by odwiedzić swoich najbliższych. Paliwa są obecnie najtańsze od początku marca. Ile trzeba zapłacić za benzynę, a ile za olej napędowy?

Ceny paliw na stacjach idą w dół i wiele wskazuje na to, że przed świętami wielkanocnymi nastąpi kolejna obniżka. To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy w weekend ruszą w trasę, by odwiedzić swoich najbliższych.

Drugi tydzień z rzędu na krajowym rynku paliw obserwujemy spadki cen:

  • litr benzyny Pb95 potaniał w skali tygodnia 8 gr/l do poziomu 6,42 zł
  • ceny oleju napędowego spadły w skali tygodnia 20 gr/l  do 7,03 zł/l
  • za litr autogazu płacimy 4 gr mniej niż przed tygodniem, a średnia cena tego paliwa to obecnie 3,64 zł/l

Paliwa są obecnie najtańsze od początku marca, ale znacznie droższe niż przed atakiem Rosji na Ukrainę. Średnie ceny benzyny Pb95 i diesla w Polsce kształtowały się wówczas na poziomach 5,57 zł/l oraz 5,62 zł/l. Rafał Zywert, ekspert BM Reflex, mówi:

Biorąc po uwagę wzrost cen hurtowych benzyny i diesla w skali tygodnia o około 8 gr/l netto oraz niski poziom marż detalicznych, dalsze spadki cen paliw na stacjach stoją pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że druga połowa kwietnia przyniesie nam podwyżki cen benzyn i diesla rzędu 10-15 gr/l. Powrót cen paliw do trwałych wzrostów w krótkim okresie wydaje się jednak mniej prawdopodobny.

Komentarze:

indzia - 17 kwietnia 2022

potwierdzam jest trochę taniej w końcu

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze