Ewa Kania

Ceny paliw na stacjach zaskakująco wzrosły. To już koniec tańszego tankowania?

Od dłuższego czasu ceny paliw na stacjach są dalekie od tego, do czego byliśmy przez lata przyzwyczajeni. Sytuacja co prawda stopniowo zaczęła się poprawiać, a dodatkowo kierowcy mogą korzystać teraz z akcji promocyjnych na stacjach, ale obecnie ceny znów idą w górę.

Spis treści

Ceny paliw w Polsce znowu rosną

Jak podają analitycy e-petrol, obserwacja sytuacji na giełdach naftowych już na początku lipca pozwalała stwierdzić, że powinniśmy oczekiwać wzrostu cen paliw. Tak też rzeczywiście się stało.

Hurtowe ceny paliw zaczęły rosnąć już tydzień temu, a obecnie przełożyły się one na konkretne kwoty, które klienci płacą przy dystrybutorach. Zarówno olej napędowy jak i benzyna Pb95 podrożały o 5 groszy, co może wydawać się niedużym wzrostem, ale przebił on symboliczną barierę.

Ile kosztuje benzyna Pb95, olej napędowy i LPG?

Według e-petrol po ostatnich podwyżkach, ceny paliw w Polsce kształtują się następująco:

  • Pb95 – 6,54 zł
  • ON – 6,34 zł
  • LPG – 2,79 zł

Obecnie ceny benzyny i oleju napędowego osiągnęły poziom najwyższy od połowy maja bieżącego roku. Jedynie LPG potaniało o 2 grosze.

Najlepsze aplikacje do sprawdzania cen paliw. Tu znajdziesz najniższe ceny benzyny i ON

Gdzie są najtańsze paliwa w Polsce?

Obecnie benzyna 95-oktanowa cały czas najtańsza jest w województwie opolskim, gdzie kosztuje średnio 6,44 zł/l. Z kolei olej napędowy najtaniej można kupić na wschodzie Polski – litr diesla najtańszy jest w województwach lubelskim i podkarpackim, gdzie kosztuje 6,24 zł.

Z kolei najdroższe paliwo w Polsce znajdziemy w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie e-petrol zanotował najwyższe ceny zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. Za litr Pb95 zapłacimy tam 6,60 zł, a diesel kosztuje 6,37 zł (tyle samo co na Mazowszu).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze