Quantcast
Daria Mikólska

Ceny paliw idą w górę. Zła wiadomość przed majówką

Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców wybierających się w podróż na majówkę. Ceny paliw pójdą w górę - tak wynika z najnowszych analiz.

W ubiegłym tygodniu ceny paliw w rafineria rosły, co przełożyło się na podwyżki na stacjach. Wszystko wskazuje na to, że przed majówką kierowcy mogą się spodziewać kolejnych podwyżek.

Według najnowszych analiz e-petrol.pl, przez ostatni tydzień aż o 14 groszy wzrosła cena detaliczna oleju napędowego. Za tankowanie diesla trzeba zapłacić średnio 7,13 zł/l. Podrożała też benzyna bezołowiowa, która po podwyżce o 5 groszy kosztuje 6,46 zł/l. Tylko autogaz wyłamał się ze zwyżkowego trendu. Średnia cena LPG na polskich stacjach wynosi teraz 3,64 zł/l, a więc o 3 grosze mniej niż przed tygodniem.

Przeczytaj koniecznie: Jak zmniejszyć zużycie paliwa? Oto 7 rad, które ułatwią życie kierowcom

Wszystko wskazuje na to, że ceny paliw przed długim weekendem majowym mogą być jeszcze wyższe. Jeśli spojrzymy na ceny sprzed pół roku, to zauważymy jak podwyżki mocno biją po kieszeni kierowców. Za litr benzyny płaciliśmy wtedy 5,26 zł, a olej napędowy kosztował 5,19 zł/l.

Prognozy e-petrol.pl na koniec kwietnia dla detalicznych cen paliw wyglądają następująco:

  • 6,42-6,58 zł/l dla 95-oktanowej benzyny,
  • 7,15-7,31 zł/l dla diesla,
  • 3,60-3,69 zł/l dla LPG.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze